Po kilku latach starań przyszedł czas na realizację tej inwestycji. Do maja ma powstać w Rawie Mazowieckiej skatepark. Mobilne rozwiązanie stanie na płycie lodowiska…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

W Rawie Mazowieckiej powstanie skatepark. Tak przynajmniej na swojej stronie internetowej poinformował dziś rawski Urząd Miasta. Na ten cel udało się wygospodarować 100 tysięcy złotych. Skatepark zostanie utworzony na miejscu krytego lodowiska na terenie Aquarium Centrum Fit Rawa przy ul. Katowickiej. – Przychodzi wreszcie czas na realizację tego postulatu – kwituje krótko burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj.

O skateparku w Rawie Mazowieckiej mówi się już od dłuższego czasu. O potrzebie budowy obiektu wspominali już zarówno internauci, młodzieżowi radni, jak i przedstawiciele opozycji w dorosłej Radzie Miasta. Po latach mówienia, wreszcie przyszedł czas na realizację. Skatepark w formule zaakceptowanej przez ratusz stanie na terenie lodowiska przy krytej pływalni. Początkowo miasto na ten cel przeznaczy 100 tysięcy złotych, choć nie jest wykluczone, że dalsze zakupy sprzętu będą czynione w kolejnych latach.
– Trzeciego maja chcemy oddać ten skatepark do użytku. To są przenośne urządzenia z atestami. Robimy początek, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie, czy później trzeba będzie dokupić tych urządzeń. Maksymalne wyposażenie takiego obiektu warte jest około 600 tysięcy złotych, my tych urządzeń na razie zakupimy za 100 tysięcy – tłumaczy burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj.

Projekt zagospodarowania płyty lodowiska leży już na biurku włodarza Rawy i lada dzień ma zostać przedstawiony także internautom serwisu eRawa.pl. Na razie jednak poza sygnałem o podjętej decyzji, szczegółowych informacji, chociażby na temat źródła finansowania przedsięwzięcia brakuje.
– Zostawmy na razie temat finansowych środków. Na pewno to zostanie zorganizowane, jest to pewne na 120 procent – ucina samorządowiec.

My jak zwykle do komentowania zachęcamy lokalnych miłośników deskorolki, bmx’ów oraz rolek, których wśród naszych Internautów na pewno nie brakuje. Czy takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące? To oczywiście pokaże czas. Pewne dziś jest to, że tym razem na obietnicach się nie skończy. Wyborczy rok na pewno zobowiąże samorządowców do dopięcia sprawy na ostatni guzik.

Aktualizacja: W celu uściślenia informacji. Skatepark ma być ogólnodostępny, czyli korzystanie z niego będzie bezpłatne. Jeżeli chodzi o godziny funkcjonowania obiektu, takie dane jeszcze nie są nam znane. Jeśli tylko dowiemy się więcej odnośnie skateparku, będziemy Was informować.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz