Dwa pobicia w jeden weekend. Wszyscy sprawcy w rękach policji…

erawaPowiat
komentarzy

W miniony weekend (15-16.07) rawscy policjanci zatrzymali sprawców dwóch pobić, do których doszło na terenie powiatu rawskiego. Za popełnione przestępstwa aresztowanym mężczyznom grozi do 5 i do 3 lat pozbawienia wolności. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce nocą w sobotę na ulicy Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej. Poszkodowany 44-letni mieszkaniec powiatu rawskiego zgłosił się do komendy, ale nie był w stanie opisać czy bił go jeden czy dwóch sprawców. Wiedział jedynie, że bito go po głowie i ciele. 
– Policjanci patrolujący miasto zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden miał ślady krwi na ubraniu. Mieszkańcy powiatu rawskiego w wieku 43 i 29 zostali zatrzymani. Obaj mieli około dwóch promili alkoholu w organizmie – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Po wytrzeźwieniu młodszy z zatrzymanych usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Pobity mężczyzna z poważnymi obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala w Łodzi.

O drugim pobiciu policjanci zostali powiadomieni w niedzielę około godziny 9:30. W tym przypadku zgłoszenia dokonał 24-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Poinformował on, że zaatakowano go w Rylsku około 3:30 w nocy z 15 na 16 lipca. Tym razem pokrzywdzony znał i wskazał sprawców. Co pozwoliło niezwłocznie zatrzymać kolejnych mieszkańców powiatu rawskiego, tym razem w wieku 21 i 15 lat. 
– Jak wstępnie ustalili mundurowi, nastolatek trzymał drzwi od samochodu, w którym siedział pokrzywdzony, a w tym czasie starszy bił swoją ofiarę pięściami i kopał – mówi nadkom. Sokołowska. 

Starszy sprawca został zatrzymany i przesłuchany. Za pobicie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Młodszym natomiast zajmie się sąd rodzinny. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz