Pobiliśmy kiermaszowy rekord! Rawianie naprawdę kochają czytać

erawaKultura
komentarzy

Wiosenny Kiermasz Książki za nami. Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej nowy dom znalazło ponad 1100 książek!

Doroczny kiermasz książki, ze względu na pandemiczne ograniczenia, przesunięto w tym roku z kwietnia na czerwiec (12.06). Zainteresowanie czytelników przerosło najśmielsze oczekiwania. 
– Nasi czytelnicy z nieukrywaną radością i ciekawością przybyli poszperać na bibliotecznych regałach. Pierwsi poszukiwacze białych kruków pojawili się już w momencie, gdy rozpakowywaliśmy książki i niemal przez ramię bibliotekarzy wypatrywali interesujących tytułów – mówi z uśmiechem Zbigniew Pacho, dyrektor MBP.

Tradycyjnie bibliotekarze zaproponowali miłośnikom dobrej i taniej literatury książki za symboliczną złotówkę oraz nowsze egzemplarze – po pięć złotych. Nowych właścicieli znalazło łącznie dokładnie 1150 książek.
– Za zebrane pieniądze kupione zostaną oczywiście książkowe nowości – podkreśla dyrektor.

Książki, które oferowane były na kiermaszu pochodzą z bibliotecznej selekcji, lecz większość z nich to dary przekazane przez czytelników, za co biblioteka serdecznie dziękuje. Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego od wyrzucenia książki! Jeśli nie wiecie, co zrobić z egzemplarzami, których nie chcecie już w prywatnych biblioteczkach, przynieście je do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie. Trafią one na biblioteczną półkę lub zaoferowane zostaną na kolejnym kiermaszu – a ten planowany jest jesienią.

Warto dodać, że podczas sobotniego kiermaszowi towarzyszyli wolontariusze wspierający akcję „Andzia Kocik kontra glejaki”. Do puszki trafiło 1023 zł.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło i foto: Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz