Pocisk utkwił w ścianie pokoju gdzie spała rodzina. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 jednostek broni

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci z rawskiej komendy przez wiele godzin pracowali w rejonie, gdzie został oddany strzał w kierunku budynku mieszkalnego. Policja prosi o kontakt każdego kto widział podejrzane osoby lub pojazdy w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku lub ma inne informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (20-21.02) dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Rawa Mazowiecka doszło do przestrzelenia ściany budynku mieszkalnego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów.

Tam w  drewnianej ścianie wewnątrz domu mundurowi ujawnili pocisk. Przebił się on przez ścianę budynku i wbił w przeciwległą ścianę pokoju. W pomieszczeniu w tym czasie spała trzyosobowa rodzina. Na szczęście domownikom nic się nie stało. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca oraz zabezpieczyli pocisk do badań, na podstawie, których będzie można wskazać rodzaj broni z jakiej strzelano.

Policjanci przeczesali teren nie ujawniając sprawców. Od rana też przeszukiwali pobliskie tereny, by odnaleźć miejsce z którego mógł zostać oddany strzał. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków i rozpytywali sąsiadów.

Na jednej z pobliskich posesji należącej do 62-letniego mężczyzny policjanci znaleźli pomieszczenie gospodarcze, w którym na ścianach wisiało kilkadziesiąt sztuk różnych jednostek broni. 62-letni właściciel posesji oświadczył, że od ponad 40 lat gromadził te znaleziska militarne, jednak nie wykorzystywał ich do strzelania. Na miejsce przybyli biegli z laboratorium kryminalistycznego z zakresu badań nad bronią i balistyką oraz z zakresu materiałów i urządzeń wybuchowych, a także grupa minersko-pirotechniczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kryminalni z rawskiej komendy zabezpieczyli znalezioną broń pneumatyczną do przeprowadzenia ekspertyzy. Do badań trafiła również broń myśliwska należącą do jednego z myśliwych mieszkającego w pobliżu miejsca zdarzenia, aby na podstawie badań ustalić czy to z niej został wystrzelony pocisk, który trafił w dom.

Policjanci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają informacje o osobach lub pojazdach, które były widziane w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku. Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod nr telefonu 47 843-31-00 lub pod numerem alarmowym 112.

Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz