Początek kwietnia ze świetnymi wynikami w lekkoatletyce. Rawscy zawodnicy wywalczyli medale

Zawodnicy MLUKS RAWA wywalczyli medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików PZLA w biegach przełajowych w Strawczynie. To jeden z najlepszych występów rawskiego zespołu na tej imprezie.

Rafał Sobstel (3 km – srebro), Barbara Woźniak (1,5 km – brąz) i Martyna Sęczek (2,5 km – brąz). Osiągnięte wyniki okazują się być faktycznie doskonałe, poprzednio 3 medalami mogliśmy się pochwalić w 2015 roku. Drużynowo zespół z Rawy zajął drugą lokatę, a to oznacza, że od 5 lat nie schodzimy niżej niż drugi stopień podium.

Pewniakiem do medalu był Rafał Sobstel broniący wicemistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku, co w pełni się udało. Co prawda Rafał był doskonale przygotowany i wszyscy liczyli na walkę o złoty medal, jednak rywal z Kleszczowa okazał się mocniejszy.

Natomiast Basia i Martyna były w szerokim gronie kandydatek do medali. Ostatecznie poradziły sobie doskonale zdobywając brązowe krążki. Obie od początku biegły w czołówce. Basia brąz „wyszarpała” fantastycznym finiszem – jeszcze na 300 m do mety była czwarta z poważną stratą do trzeciej lokaty. Walka do końca i wiara we własne siły się opłaciła, bo rywalkę dogoniła niemal na linii mety.

Punktowane lokaty na 3 km zdobyli również sprinter Mario Barra-Strzemiński (12 m) oraz absolutny debiutant – Igor Jarmundowicz (7 m).
– Rafał, Basia i Martyna to nasza przyszłość w biegach średnich. Utalentowani i pracowici. W sezonie halowym zdobywali medale w mistrzostwach okręgu. Teraz czekamy na ich starty w sezonie letnim, a niedługo będą szlifować formę na zgrupowaniu w Spale. Basia jeszcze w przyszłym roku będzie startowała jako młodziczka. Jestem pod wrażeniem ich waleczności i pracowitości i bardzo się cieszę, że mogę ich trenować – mówi trener Jarosław Wasiak.