Podjęli wyzwanie i sprawdzili swoją wiedzę o samorządzie. Znamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta

erawaMiasto
komentarzy

Już po raz dziewiąty młodzież z powiatu rawskiego wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Zwycięzcą został Rafał Paluchowski z LO w Rawie Mazowieckiej. 

Podsumowanie konkursu odbyło się w środę (27.03) w rawskim ratuszu. Właśnie wtedy nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. 

Każda szkoła mogła zgłosić do konkursu maksymalnie 15 uczniów, a udział wzięło łącznie 50. Za poprawnie rozwiązany test można było uzyskać 40 punktów. Prace natomiast były do końca zakodowane i sprawdzane przez Komisję Konkursową, której przewodniczyła Katarzyna Gierach, Inspektor Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta.

Zwycięzcą konkursu został Rafał Paluchowski, uzyskując 31 pkt., II miejsce z liczbą 29 pkt. zajęła Patrycja Wisińska, a III miejsce z liczbą 28 pkt. Mikołaj Truszkowski. Wszyscy są uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Rawie.

Poprzeczka była zawieszona wysoko i trzeba było wykazać się sporą wiedzą, żeby osiągnąć dobry wynik. Nic dziwnego wszak pytania układał Bogdan Batorek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cielądzu.

Nagrody i gratulacje składali Grażyna Dębska, przewodnicząca Rady Miasta oraz burmistrz Piotr Irla. Dyplomami z wyróżnieniem nagrodzeni zostali także:
1. Kamila Kotecka – LO Rawa,
2. Małgorzata Woszczyk – LO Rawa,
3. Klaudia Oręziak – LO Rawa,
4. Bartłomiej Wasilewski – ZSCEZiU Rawa,
5. Grzegorz Rusinowski – ZSCEZiU Rawa,
6. Weronika Major – ZSP Biała,
7. Mateusz Biskupiak – ZSP Rawa,
8. Julia Dębowska – LO Rawa,
9. Julia Mroczkiewicz – LO Rawa,
10. Bartosz Pakuła – ZSP Rawa,
11. Anna Warston – LO Rawa.

Fot. Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz