Podkom. Paweł Lesiak wśród najlepszych w kraju. Znamy wyniki policyjnego Turnieju Służby Dyżurnej

erawaPowiat
komentarzy

O miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Na podium, zajmując II zaszczytne miejsce w kraju, stanął podkom. Paweł Lesiak z KPP w Rawie Mazowieckiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych !

Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią odpowiedzialną służbę na stanowiskach kierowania w jednostkach organizacyjnych Policji w miniony piątek (29.11) rywalizowali w dwóch konkurencjach, tj. symulacji na stanowisku kierowania, w ramach której dyżurni byli oceniani w trzech obszarach: prewencyjnym, informatycznym oraz psychologicznym oraz w teście wiedzy policyjnej.

Po podliczeniu punktacji miejsca na podium zajęli:

I miejsce – podkom. Robert STYPIŃSKI z KWP zs. w Radomiu (dyżurny KMP w Ostrołęce) 

II miejsce – podkom. Paweł LESIAK z KWP w Łodzi (dyżurny KPP w Rawie Mazowieckiej) 

III miejsce – mł. asp. Tomasz JAKUBOWSKI z KWP Szczecinie (dyżurny KMP w Szczecinie) 

Laureaci otrzymali: złotą, srebrną lub brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także okolicznościowe puchary.

Podczas gali finałowej nagrody wręczali Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk oraz Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji mł. insp. Tomasz Maluszczak.

W uroczystym zakończeniu turnieju uczestniczyli również: przedstawiciele komend wojewódzkich w Katowicach, Wrocławiu i Kielcach, były Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. w st. spocz. Grzegorz Baczyński, przedstawiciele Wojewody Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowic, a także reprezentująca środowisko akademickie prof. Jadwiga Stawnicka.

Podkomisarz Paweł Lesiak jest policjantem rawskiej komendy z 16 letni stażem. Na stanowisku kierowania pracuje od lutego 2019 r., wcześniej pełnił służbę jako policjant Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologi, a następnie na stanowisku specjalisty w Zespole do Spraw Wykroczeń i Organizacji Służby. W kwietniu bieżącego roku ukończył szkolenie dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i pomyślnie zdał egzamin na pierwszy stopień oficerski. W lipcu został mianowany na stopień podkomisarza. Czas wolny od służby najchętniej poświęca rodzinie oraz podglądaniu przyrody, co go uspokaja i pozwala naładować baterie do dalszej pracy zawodowej.

Serdecznie gratulujemy finaliście zajęcia drugiego miejsca w kraju. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz