Podróbki warte około 4 milionów zatrzymane przez rawską policję. Znalezisko odkryto w jednym z lokalnych sklepów

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Ponad 400 sztuk odzieży, zegarków i innych akcesoriów z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek – rawska policja zabezpieczyła towar w sklepie na terenie Rawy Mazowieckiej. Za naruszenie prawa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i oczywiście utrata zatrzymanych rzeczy.

Zatrzymanie towaru nastąpiło w minioną środę (23.01), właśnie wtedy do jednego z rawskich sklepów weszli policjanci wraz ze specjalistą do spraw znaków towarowych z kancelarii prawnych reprezentujących producentów odzieży i akcesoriów. Podczas przeszukania okazało się, że znaczącą większość towaru stanowią tzw. podróbki. 
– Do policyjnego depozytu trafiły 53 zegarki, 260 sztuk odzieży, ponadto perfumetki oraz inne akcesoria ze sfałszowanymi znakami znanych światowych marek. Kryminalni zabezpieczyli także ponad 20 000 złotych w gotówce – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

fot. KPP Rawa Maz.

Od przedstawiciela części pokrzywdzonych firm przyjęto wniosek o ściganie. Ze wstępnej oceny strat wynika, że chodzi o kwotę nie mniejszą niż 4 miliony złotych.

Za naruszenie art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i oczywiście utrata zarekwirowanych rzeczy.

Jak informuje policja, kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu, albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz