Podróż w czasie kolejką wąskotorową. Turyści przyjechali zwiedzić Rawę Mazowiecką, a rawianie wybrali się na wycieczkę do Białej Rawskiej…

erawaMagazyn
komentarzy

Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych udało się ponownie zaprosić wszystkich miłośników na wycieczkę lokalną wąskotorówką. W minioną sobotę (14.09) z takiej atrakcji skorzystało blisko 100 pasażerów. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Pociągiem do zabytków”.

Mimo zmiennej pogody z Rogowa do Rawy Mazowieckiej wąskotorówką przybyło około 50 turystów. W mieście zatrzymali się, aby wraz z przewodnikiem zobaczyć zamek i miejski park. Ich miejsca w kolejce zajęli z natomiast rawianie, którzy pojechali w dalszą trasę do Białej Rawskiej. Zainteresowanie wąskotorówką z roku na rok wzrasta, a sama przejażdżka okazuje się być nie lada atrakcją.
-Nie robimy tego dla zysku, ale dla własnej satysfakcji i dla ludzi. Angażujemy się wyłącznie dlatego, aby pamiętano o kolejce i doceniono jej uroki – mówi Michał Zajfert, członek zarządu Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

Po ostatnim remoncie brakujących fragmentów szyn, kolejka na tory będzie wyjeżdżała coraz częściej. To ważna informacja nie tylko dla miłośników zabytkowych ciekawostek, ale także dla lokalnych kierowców. Wąskotorówka w powiecie rawskim przecina kilka ruchliwych dróg. Bezpieczeństwo przejazdów to wyzwanie, z którym zmagają się przedstawiciele fundacji.
– Kolejka nie zatrzymuje się przed każdym przejazdem, podróż wtedy trwałaby o wiele dłużej. Nie możemy sobie na to pozwolić. Kierowców w tych miejscach obowiązują przepisy ruchu drogowego i powinni się do nich stosować. My zwalniamy, aby w razie niebezpieczeństwa móc wyhamować, ale odpowiedzialność leży również po stronie kierowców – apeluje Michał Zajfert.

W kolejną podróż wąskotorówką będzie można się wybrać już 28 września. Szczegóły dotyczące wyprawy są dostępne na www.kolejrogowska.pl.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz