Podróż z nawigacją? Sprawdź najlepsze uchwyty na telefon!

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Trudno wyobrazić sobie jazdę bez nawigacji – to najwygodniejszy sposób, by szybko dotrzeć do celu. Coraz więcej osób korzysta w tym celu ze smartfona, a nie oddzielnego urządzenia. Ma to wiele zalet, na przykład łatwe zapamiętywanie tras, udostępnianie położenia czy intuicyjna obsługa. W takiej aplikacji na bieżąco widzisz, gdzie tworzą się korki i jaki czas zajmie ci pokonanie całej trasy. By bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego miejsca, potrzebujesz odpowiedniego uchwytu na telefon. Jak wybrać najlepszy model?

Jaki uchwyt do samochodu wybrać?

Możesz wybierać spośród wielu rodzajów uchwytów do telefonu, by najlepiej dostosować model do twoich potrzeb. Często wybór narzuca wygląd deski rozdzielczej – telefon powinien być umiejscowiony tak, żebyś bez przeszkód mógł zerknąć na mapę, jednak bez odrywania twojej uwagi od drogi przed tobą. Gdzie zamontować uchwyt? Ze względu na sposób montażu, możesz wybierać pomiędzy takimi sprzętami, jak:
uchwyt na kratkę wentylacyjną;
– uchwyt na przyssawkę;
– uchwyt z taśmą klejącą na deskę rozdzielczą.

Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety. Uchwyt na kratkę wentylacyjną możesz łatwo ściągnąć i zakładać tylko wtedy, gdy faktycznie tego potrzebujesz. Nie zostawia przy tym śladów. Nie jest jednak najbardziej stabilną opcją z wszystkich wymienionych.

Uchwyt na przyssawkę, który montujesz na szybie, jest jednym z najpopularniejszych wyborów. Nic dziwnego – jest łatwy w instalacji, zwykle pozwala też patrzeć na telefon pod wygodnym kątem. Dużo jednak zależy od bryły konkretnego auta i kształtu deski rozdzielczej. Niektórzy wskazują, że na szybie może zostać ślad po montowaniu takiego uchwytu. Są osoby, które montują ten uchwyt do deski rozdzielczej, ale wtedy jej powierzchnia powinna być idealnie gładka.

Do deski za to często montowany jest uchwyt z taśmą klejącą. Zdarza się jego montaż na szybie, gdy kształt deski rozdzielczej nie pozwala na inną opcję. Taki uchwyt to gwarancja stabilności telefonu przez długi czas. Problemem może być później zdemontowanie takiego sprzętu.

Wiesz już, jakie są rodzaje uchwytów i znasz ich najważniejsze atuty. Pamiętaj, że modele różnią się także pod względem tego, na jakiej zasadzie umieszczany jest w nich telefon.

Możesz kupić:
– uchwyt ręczny – gdy sam zaciskasz uchwyt na telefonie;
– uchwyt grawitacyjny – gdy zaciśnięcie następuje samo, pod wpływem grawitacji;
– uchwyt magnetyczny – telefon trzyma się na magnesie – wcześniej jednak musisz zainstalować metalową blaszkę na obudowie smartfona.

Jaki model uchwytu wybrać?

Jak widzisz, możliwości jest bardzo wiele. Dobry uchwyt na telefon to taki, który będzie dobrze dostosowany do twoich potrzeb i nawyków korzystania z nawigacji, a także – do wnętrza twojego auta. Zobacz polecane uchwyty, które zbierają bardzo dobre recenzje użytkowników!

– SBS Spider Gravity – uchwyt grawitacyjny, który zamontujesz na klatce wentylacyjnej. Dzięki automatycznemu systemowi zamykania uchwytu twój telefon będzie pewnie zamontowany. Maksymalna szerokość smartfona, jaki można umieścić w uchwycie to 80 mm.

– Magnetyczny uchwyt samochodowy SBS – kolejna propozycja tego samego producenta, tym razem to uchwyt magnetyczny! Ten sprzęt również wymaga zamontowania na klatce wentylacyjnej. W zestawie znajdziesz dwie metalowe płytki na smartfona, które umożliwią korzystanie z tego rodzaju uchwytu. Co ciekawe, ten model jest wyposażony w przegub, który pozwoli ci dostosować położenie telefonu do twoich preferencji.

– SBS Gravity z bezprzewodową ładowarką – warty uwagi sprzęt, za który zapłacisz nieco więcej. Warto – bo uchwyt ma wbudowaną bezprzewodową ładowarkę! To model grawitacyjny, który zamontujesz do klatki wentylacyjnej w swoim samochodzie. Dzięki odpowiedniemu podłączeniu uchwyt może działać jak ładowarka bezprzewodowa. Jeśli twój telefon ma przekątną ekranu 6,5 cala lub mniej, to świetny wybór!

 Sprawdź uchwyty do samochodów w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepiej dostosowany do swoich potrzeb! Przed zakupem przeczytaj recenzje użytkowników, którzy wskazują plusy i minusy poszczególnych modeli.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz