Podtopiony budynek i zalana piwnica. Coraz więcej przypadków zalań w naszym regionie…

erawaPowiat
komentarzy

Podtopiony budynek i zalana piwnica. To dwa zdarzenia, do których w ostatnim czasie musieli wyjeżdżać strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Ostatnie roztopy sprawiły, iż podobnych zdarzeń może być więcej. Jak się okazuje, czasami o problemie przesądza nie tylko natura, ale także potencjalne ludzkie zaniedbania…

A przykładów takich akcji nie trzeba szukać daleko. Dziś o poranku strażacy interweniowali w miejscowości Boguszyce. Tam woda wdarła się do budynku. Strażacy sumiennie pomagali, wypompowując wodę z zalanych pomieszczeń.

Nie jest to jedyne takie zdarzenie z minionego weekendu. W sobotę, zalane zostały piwnice w bloku przy ulicy Południowej w Rawie Mazowieckiej, gdzie stwierdzono niedrożność studzienki kanalizacyjnej. Strażacy, którzy wypompowywali na miejscu wodę, wezwali grupę z Rawskich Wodociągów i Kanalizacji, która udrożniła studzienkę i nie dopuściła do dalszego zalewania bloku.

Wysoki poziom wód lokalnych sprawia, że zagrożenie podtopień piwnic jest bardzo realne, należy więc kontrolować stan wód i alarmować służby ratownicze w razie wystąpienia niebezpieczeństwa.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz