„Pogotowie książkowe MBP” rusza z pomocną… książką. Sprawdźcie kto może skorzystać z propozycji bibliotekarzy

erawaKultura
komentarzy

Rawska biblioteka publiczna dostarcza czytelnikom książki. Z usługi można skorzystać w określonych sytuacjach. 

„Pogotowie książkowe MBP” to pomysł, z którego mogą korzystać mieszkańcy miasta Rawa Mazowiecka w wieku powyżej 70 lat oraz ci, którzy z powodu niepełnosprawności lub długotrwałej choroby nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki. Warto zaznaczyć, że usługa jest bezpłatna, ale należy przyjrzeć się ściśle określonym w regulaminie regułom. 

fot. MBP w Rawie Maz.

Czytamy w nim:
* W ramach usługi można wypożyczać książki oraz audiobooki (książki mówione) w łącznej liczbie 10 egzemplarzy na okres 30 dni + prolongata o kolejne 30 dni.
* Książki można zamawiać telefonicznie w dowolnej, realizującej usługę placówce Biblioteki. Audiobooki można zamawiać w placówkach, które gromadzą takie zbiory.
* Informację o zwrocie wypożyczonych materiałów należy zgłaszać telefonicznie.
* Zamówienia przyjmowane są we wtorki. Dostarczanie zamówionych pozycji i odbieranie zwrotów odbywa się w czwartki i piątki.
* Dwukrotne nieodebranie zamówienia skutkuje zablokowaniem możliwości korzystania z usługi. W wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach Dyrektor Biblioteki może przywrócić dostęp do usługi.
* Dostarczanie książek oraz odbiór zwrotów realizowane jest przez upoważnionych pracowników Biblioteki. Każdy upoważniony pracownik zaopatrzony jest w identyfikator zawierający imię, nazwisko oraz pieczątkę Biblioteki.
* Pracownik dostarczający zamówienie i odbierający zwroty zobowiązany jest do telefonicznego uprzedzenia o swojej wizycie.

Pamiętajcie, że bibliotekarze zamówienia przyjmują również drogą mailową [email protected] oraz poprzez komunikator messenger na portalu społecznościowym FB.

W akcję włączyły się dwie rawskie wypożyczalnie:
* Wypożyczalnia dla Dorosłych ul. Wyszyńskiego 7 ; tel. 46 814 36 47
* Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Pl. Piłsudskiego 9 ; tel. 535 282 791
Źródło: MBP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz