Pokochaj bluesa. Koncert Johna Cliftona już w najbliższą sobotę (21.04) w rawskim MDKu

erawaKultura
facebook.com/John.J.Clifton
komentarzy

Rawska Szczypta Bluesa po raz kolejny w Rawie Mazowieckiej. Dla naszych Internautów mamy konkurs, a w nim do wygrania podwójne zaproszenie na sobotni koncert. 

Blues w Rawie Mazowieckiej? Oczywiście, przecież tak wielu z nas pamięta Noce Bluesowe. Tym razem nie narzekajmy, że impreza zmieniła lokalizację i charakter, tylko przyjdźmy i cieszmy się dobrą muzyką. 

Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpi John Clifton. Ten niezwykle uzdolniony muzyk bluesowy koncertuje na całym świecie, począwszy od Kalifornii, krajów europejskich, a skończywszy na Nowej Zelandii, czy wyspach Fidżi. Jego muzyka jest pełna pasji, a do tego łączy elementy bluesa wywodzącego się z Zachodniego Wybrzeża USA z klasycznym R&B, pojawiają się też w niej odniesienia do soulu i rock&n’rolla.

Clifton jest bohaterem najważniejszych festiwalów bluesowych na świecie, w tym jednego z najbardziej prestiżowych w Doheny w Kalifornii. To laureat wielu muzycznych wydarzeń, uhonorowany m.in. wyjątkową nagrodą Modesto Area Music Awards, która przyznawana jest wybitnym muzykom. Bez wątpienia jest także weteranem sceny west coast bluesa, szalony harmonijkarz, gitarzysta i wokalista, który jest także producentem i autorem tekstów, do tego kolekcjonuje płyty, a o muzyce może opowiadać godzinami.

Swoją pozycję na niezwykle tłocznej bluesowej scenie umocnił dzięki zespołowi MoFo Party Band, który stworzył wraz z bratem pod koniec lat 80. Występował też jako artysta solowy w wielu znaczących projektach m.in. Mark Hummell Harmonica Blowout. Ceniony i zapraszany do współpracy przez inne gwiazdy bluesa: James Cottona, Roda Piazzę, Johna Mayalla, Billy Boy Arnolda, czy Jamesa Harmana.

Teraz przyjeżdża do Rawy Mazowieckiej, będąc w wielkiej trasie koncertowej, by uświetnić kolejną edycję Rawskiej Szczypty Bluesa. Stanie się to 21 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury. Koszt biletu to jedyne 10,00 zł. Serdecznie zapraszamy, nie tylko fanów charyzmatycznego Johna Cliftona!

KONKURS

A dla naszych Internautów mamy konkurs, w którym do wygrania podwójne zaproszenie na ten fantastyczny koncert. Wystarczy, że do jutra, do godziny 16:00 prześlecie nam na nasz adres [email protected] maila, a w nim uzasadnienie, dlaczego to właśnie Wy powinniście wybrać się na Rawską Szczyptę Bluesa. Wygrywa najciekawsza odpowiedź. Życzymy powodzenia. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz