Pół miliona złotych łupu. Kolejny oszust zatrzymany przez policję

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Rawscy policjanci doprowadzili do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Oszustom grozi do 10 lat więzienia. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w rawskiej komendzie ustalili współsprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do jednego z przedsiębiorców z powiatu piotrkowskiego. 

Sprawa sięga roku 2018, kiedy to łupem sprawców padło pół miliona złotych, które mężczyźni wypłacili z jednego z banków na terenie powiatu rawskiego.

W czerwcu 2019 roku policjanci ustalili i zatrzymali pierwszego z mężczyzn, do którego należał rachunek bankowy, na który skradzione pieniądze zostały przelane i który wypłacił je z banku. W stosunku do 24-letniego mieszkańca Warszawy jeszcze w ubiegłym roku sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jednak na tym mundurowi nie poprzestali i dążyli do ustalenia drugiego ze sprawców. Typowali i przesłuchiwali kolejnych świadków, przeprowadzali okazania wizerunków, analizowali zgromadzony materiał, w tym powiązania numerów telefonów występujących w sprawie. Wszystkie te działania doprowadziły to do ustalenia i zatrzymania drugiego ze sprawców.

28-letniemu mieszkańcowi powiatu piaseczyńskiego prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania przychylając się do wniosku prokuratora.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy:

Każdy internauta powinien mieć świadomość zagrożeń, jakie wiążą się z pobieraniem z sieci oprogramowania z niepewnych serwerów czy odpowiadaniem na podejrzaną pocztę elektroniczną.

Każde podejrzenia co do sfingowanych witryn należy jak najszybciej przekazać policjantom lub pracownikom danego banku odpowiedzialnego za jego funkcjonowanie w sieci.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz