W Rawie polała się krew. Na szczęście to tylko kolejna akcja honorowego krwiodawstwa…

erawaMiasto
komentarzy

Nietypowa data 12.12.2012 okazała się być odpowiednią na zbiórkę krwi, która odbyła się dziś w komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Inicjatorem zbiórki był rawski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, który wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaadaptował udostępnione pomieszczenie, na tymczasowy punkt pobrań.

Zainteresowanych oddaniem krwi w Rawie było ponad 30 osób, jednak faktycznie, z różnych względów do akcji przystąpiły 23 osoby.

Przynajmniej raz w życiu każdy powinien oddać krew, a jeśli robi to częściej, to jest małym bohaterem – mówi Małgorzata Kaczyńska z rawskiego oddziału PCK. Liczba mieszkańców, którzy zgłosili się by w ten sposób nieść pomoc innym, zadowala organizatorów zbiórki. Jednak zapotrzebowanie na ten niezastąpiony w żaden sposób, naturalny lek wciąż jest wysokie.

W Rawie staramy się, mimo braku stałego punktu krwiodawstwa, zachęcać mieszkańców do systematycznego zgłaszania się do oddawania krwi. Jak najczęściej organizujemy także zbiórki, gdzie bezpłatnie możemy stworzyć tymczasowy punkt pobrań – dodaje Małgorzata Kaczyńska.

Zawsze chętnie przyłączamy się do takich akcji – potwierdza Marcin Szymański, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie . To szczytny cel, więc zawsze pomożemy, chociażby udostępniając miejsce w strażnicy, czy rozstawiając sprzęt przywieziony z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi – dodaje strażak.

Więcej na temat dzisiejszej akcji krwiodawstwa można zobaczyć oczywiście na www.erawa.pl, gdzie znajduje się również relacja video.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz