„Policja nie jest tylko od karania. Jesteśmy po to, aby pomagać” – przekonywali funkcjonariusze podczas wczorajszej akcji „Policja dzieciom”…

erawaPowiat
komentarzy

Policja chce ocieplić swój wizerunek. Wczoraj nad zalewem Tatar mundurowi spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Dla dzieciaków przygotowany był otwarty radiowóz, policyjna czapka do przymierzenia i pancernik-maskotka, którą najmłodsi mogli otrzymać. Wszystko po to, by przekonywać społeczeństwo do tego, iż Policji nie trzeba się bać. Taka świadomość jest ważna szczególnie wśród najmłodszych…

To oni bowiem muszą wiedzieć, iż policjant to ta osoba, która w razie problemów może pomóc. Wczoraj najmłodsi mogli zwiedzić policyjny radiowóz, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy wreszcie porozmawiać z policjantem. Taki kontakt wyrabia nawyk otwartości do osób ubranych w charakterystyczny granatowy mundur.
– Chcemy, żeby dzieci wiedziały, że Policja nie jest tylko od karania. Jesteśmy po to, aby pomagać. Nie chcemy, żeby maluchy się nas bały – mówi o założeniach przedsięwzięcia Małgorzata Lewandowska z KKP w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie było okazją także do rozdania kilku pancerników. To specjalne policyjne maskotki, które mają przypominać o zapinaniu pasów w samochodowych fotelikach.

I tylko można żałować, że mundurowi wczoraj nie do końca wypromowali swoją inicjatywę, przez co większość najmłodszych trafiała do nich trochę przypadkowo.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz