Policjanci znaleźli podrobione znaki towarowe zastrzeżone dla firmy samochodowej. Rawianinowi grozi do 5 lat więzienia

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy kryminalni na podstawie wcześniej zgromadzonego materiału przeszukali jedną z firm w Rawie Mazowieckiej. Mundurowi zabezpieczyli atrapy samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi oraz komplety liter tworzących zastrzeżony znak towarowy.

Rawscy kryminalni, wspólnie z przedstawicielem koncernu samochodowego, przeprowadzili kontrolę w jednej z rawskich firm w miniony czwartek (3.12). W trakcie przeszukania pomieszczeń magazynowych policjanci ujawnili i zabezpieczyli 21 atrap samochodowych z podrobionymi znakami firmowymi oraz 28 opakowań z kompletnymi zestawami liter tworzącymi znak towarowy zastrzeżony dla jednej z renomowanych firm samochodowych.

Pełnomocnik firmy wstępnie wycenił straty na co najmniej 92 tysiące złotych oraz złożył wniosek o ściganie i ukaranie 41-letniego właściciela rawskiej firmy.

Śledczy uznali, że właściciel firmy z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Rawianinowi najprawdopodobniej przedstawiony zostanie zarzut związany z łamaniem ustawy o ochronie własności przemysłowej za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz