Policjant po pracy nadal jest na służbie. Po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany

erawaMiasto
komentarzy

Złodziejskie trio ukradło towar o wartości ponad 200 zł. Funkcjonariusz z rawskiej komendy podjął skuteczną interwencję i zatrzymał jednego ze sprawców. Teraz sąd zadecyduje o dalszym losie amatora cudzej własności.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego z KPP w Rawie Mazowieckiej dał przykład, że policjantem jest się całą dobę. W miniony wtorek (1.10) wieczorem, funkcjonariusz będący po służbie, stał przed jednym z rawskich marketów. Jego uwagę zwrócili dwaj mężczyźni zachowujący się nerwowo. Jeden z nich stał przed wejściem do sklepu, a drugi w przedsionku za szklanymi drzwiami. Obaj niespokojnie się rozglądali.

Policjant przypuszczał, że może to być przygotowanie do kradzieży, więc ruszył w ich kierunku. Nagle ze sklepu wybiegł trzeci mężczyzna i cała trójka omijając kasy płatnicze wydostała się na zewnątrz.

Funkcjonariusz pobiegł za nimi w osiedle, lecz uciekinierzy rozdzielili się. Policjant dogonił i zatrzymał jednego z nich. Był to 23-letni mieszkaniec Opoczna. O zdarzeniu naczelnik powiadomił telefonicznie dyżurnego.

Na miejsce przyjechali mundurowi i przewieźli zatrzymanego do komendy. Okazało się, że mężczyźni ukradli ze sklepu alkohol oraz wiertarko-wkrętarkę o łącznej wartości ponad 200 złotych. 23-latek odpowie za kradzież. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz