Policyjna Akademia Bezpieczeństwa – XIV finał wojewódzki już za nami. Iza i Piotrek z Rawy Mazowieckiej na podium!

erawaPowiat
komentarzy

Izabela Trzonek i Piotr Włodarski zajęli II miejsce podczas Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Wydarzenie od lat organizowane jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. 

Miniony piątek (22.11) był bardzo emocjonujący dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej i wszystkich tych, którzy dopingowali Izę i Piotrka biorących udział w finale wojewódzkim Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. 

Turniej adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Uczestniczą w nim pary złożone z dziewczynki i chłopca, a sam konkurs składa się z kilku etapów. Dzieci najpierw podejmują zmagania podczas eliminacji szkolnych, powiatowych a ostatecznie reprezentują swoją szkołę w etapie wojewódzkim. Rywalizacja przebiega w duchu walki fair play.

W trakcie zawodów uczniowie wykazują się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną na torze przeszkód zbliżonym do tego, który pokonują kandydaci do służby w policji. Przeszkody dostosowane są do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto uczniowie odpowiadają na 15 pytań z wiedzy o bezpieczeństwie.

W tegorocznym finale najlepsze wyniki uzyskali i stanęli na podium uczniowie reprezentujący:

I miejsce – Szkołę Podstawową nr 1 w Brzezinach,

II miejsce – Szkołę Podstawową nr 2 w Rawie Mazowieckiej,

III miejsce – Szkołę Podstawową nr 9 w Zduńskiej Woli.

W całym wydarzeniu uczestniczyło blisko 500 osób.

Puchary i nagrody wszystkim laureatom wręczyli: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  – insp. Jarosław Rybka.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: lodzka.policja.gov.pl, fot. KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz