Pomorze najmocniejsze, łódzkie dopiero na czwartym miejscu. W Rawie zakończył się finałowy turniej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt…

Choć była to tylko olimpiada młodzieży, niewątpliwie sportowych emocji na boisku nie brakowało. Dziś (14.07) na hali Milenium rozegrany został finał zawodów w piłce siatkowej dziewcząt. Najlepszymi zawodniczkami w kraju okazały się dziewczęta reprezentujące Pomorze. W finale 3 do 0 pokonały drużynę Śląska.

Finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Mazowieckiej trwał od środy. Drużyny rywalizowały o tytuł najlepszej w całej Polsce. Po kilku dniach rozgrywek do finału dotarły dwa składy z Pomorza oraz Śląska. W ekscytującym meczu drużyna z północy kraju wygrała 3 do 0 (sprawdźcie naszą fotorelację).

Jak relacjonuje Zbigniew Urbański zajmujący się sportem w rawskim ratuszu, organizacja turnieju przebiegła znakomicie, choć można czuć niedosyt ze względu na kiepskie miejsce drużyny województwa łódzkiego. Zawodniczki reprezentujące nasz region zajęły dopiero 4 miejsce.