Ponad 10 pomysłów dla Rawy Mazowieckiej. Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2018 trwa tylko do 30 października

erawaMiasto
komentarzy

Rawianie wciąż składają swoje pomysły na wydanie 200 tysięcy złotych z Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Każdy mieszkaniec może złożyć dowolną liczbę wniosków. 

Od 16 października trwa nabór projektów, które mieszkańcy Rawy Mazowieckiej chcieliby zrealizować w przyszłym roku kalendarzowym w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie ze zmianami w regulaminie, rawianie mogą deklarować więcej niż jeden pomysł. (Więcej o zasadach pisaliśmy tutaj)

W chwili obecnej w ratuszu już znajduje się ponad 10 wniosków, a 6 z nich złożyła ta sama osoba. Jeśli nie zdążyliście jeszcze przekazać do urzędu swojego projektu, nabór trwa do przyszłego poniedziałku, a więc 30 października. Później pochyli się nad nimi zespół opiniujący. 

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane wnioski odbędzie się jeszcze w tym roku, od 7 do 21 grudnia, jednak nadal nie jest znana metoda oddawania głosów on-line, o czym mowa w nowym, obowiązującym dopiero przy tej edycji regulaminie. Wiadomo jedynie, że w budżecie miasta nie ma zabezpieczonych środków na zakup odpowiedniego oprogramowania. 
– Temat głosowania internetowego nie został doprecyzowany w regulaminie i będzie się musiał pochylić nad tym zespół opiniujący. (…) Może być problem z weryfikacją głosów oddanych przez Internet – krótko puentuje wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz