Ponad 100 tysięcy złotych na nagłośnienie dla rawskiego MDKu. Jednostka liczyła na więcej

erawaKultura
komentarzy

Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej po kilku latach prób pozyskał środki na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego. Zakup ma służyć nie tylko w sali kinowej, ale także podczas wydarzeń plenerowych. 

Od kilku lat w rawskim MDKu mówi się o konieczności wymiany sprzętu nagłaśniającego. Jednak usilne próby składania wniosków o dofinansowanie zakupu do tej pory kończyły się fiaskiem. I choć teraz nie ma jeszcze podpisanej umowy, pracownicy Miejskiego Domu Kultury już wiedzą, że sprzęt wreszcie się pojawi. 
– Sprzęt, na którym obecnie pracujemy został zakupiony około 12 lat temu. Wiadomo, że staramy się o niego dbać i reperować we własnym zakresie, ale technologia idzie do przodu. Chcemy zakupić nagłośnienie, które mogłoby nam posłużyć zarówno w MDKu, jak i podczas wydarzeń plenerowych. Jak na razie otrzymaliśmy maila z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o tym, że nasz wniosek został przyjęty – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej Grzegorz Klimczak. 

Oficjalne podpisanie umowy powinno niebawem nastąpić, do tego czasu zarówno MDK, jak i urząd Miasta będzie mógł się zastanowić nad zakresem zakupu, ponieważ przyznane dofinansowanie 105 tysięcy złotych jest mniejsze od planowanego. 
– Wnioskowaliśmy o kwotę 170 tysięcy złotych. Właśnie taka kwota, plus wkład własny w wysokości 25% dałby możliwość zakupienia nagłośnienie spełniającego nasze potrzeby – dodaje dyrektor Klimczak. 

Oprócz dofinansowania na nagłośnienie, MDK otrzyma również środki w wysokości 10 tysięcy złotych na zorganizowanie corocznego wydarzenia plenerowego „Raz na ludowo”. kwota ta pochodzi również z puli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz