Około 140 wolontariuszy w Rawie Mazowieckiej „zagra” jutro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

erawaMagazyn
komentarzy

Już jutro, po raz XXI w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach poprzednich aktywnie w pomocową akcję włącza się także Rawa Mazowiecka. Na miejskie ulice wyjdzie łącznie około 140 wolontariuszy.

Zbieranie pieniędzy potrwa od godziny 8:00 do godziny 15:00. Około 140 wolontariuszy wyjdzie na rawskie ulice, by kwestować na rzecz dzieci, ale i wyjątkowo w tym roku, osób starszych. Bądźmy dla nich życzliwi. Jak się okazuje bycie wolontariuszem wcale nie należy do zajęć łatwych, choć w przypadku popularnego WOŚP’u, większość reakcji mieszkańców Rawy można zaliczyć do tych pozytywnych. Tuż przed przygotowaniami do jutrzejszej zbiórki rozmawialiśmy z wolontariuszami rawskiego sztabu (zapis video powyżej).

Jutrzejszy dzień w mieście to jednak nie tylko sama kwesta, to także artystyczne wydarzenia towarzyszące ogólnopolskiej zbiórce. Za ich animację, podobnie jak w latach poprzednich, odpowiedzialny jest Miejski Dom Kultury.

Oprócz zespołów działających przy MDK-u oraz uczniów lokalnych szkół, na rawskiej, orkiestrowej scenie wystąpią także zespoły Papaya Band, Revers, a także Bee Fer. Kulturalne przedsięwzięcia w budynku MDK przy ulicy Krakowskiej startują od godziny 15:30.

Jutro również nie zabraknie symbolicznego światełka do nieba. Pokaz sztucznych ogni, podobnie jak i w innych miejscach w kraju, przewidziany jest na godzinę 20:00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz