Ponad 15 milionów złotych za alkohol. Mieszkańcy Rawy głęboko sięgnęli do portfeli płacąc za napoje wyskokowe w 2012 roku…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Ponad 15 milionów złotych mieszkańcy Rawy Mazowieckiej wydali w 2012 roku na napoje wyskokowe! Gdy przeliczymy tę kwotę na ilość mieszkańców miasta wychodzi, iż na zakup alkoholu każdy z nas, w ciągu minionego roku wydał bagatela około 850 złotych.

Wyniki sprzedaży alkoholu pochodzą z oświadczeń rawskich handlowców, którzy rokrocznie muszą składać odpowiednie deklaracje. W minionym roku wartość detalicznie sprzedanych napojów alkoholowych, wynosiła dokładnie 14 mln 795 tysięcy złotych. Do tej sumy dołożyć trzeba pieniądze, które konsumenci zostawili w lokalach gastronomicznych. Tam na wyskokowe trunki rawianie wydali ponad 445 tysięcy złotych.

Jak podaje Krystyna Janowska z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta, najwięcej wydaliśmy na napoje zawierające powyżej 18% alkoholu. Ta pozycja kosztowała nas ponad 8 milionów złotych. Dalej plasują się alkohole słabsze (do 4,5%) oraz piwa, za które zapłaciliśmy ponad 5 mln złotych. Nadal najrzadziej spożywamy wino. Ten trunek mieści się w kategorii alkoholi o mocy od 4,5 do 18%. Tu rawianie w kasach sklepów i restauracjach zostawili zaledwie niecałe 2 miliony złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz