Ponad 150 osób wzięło udział w Biegu Flagi i Konstytucji 3 Maja. Sportowym wydarzeniem połączono w Rawie dwie uroczystości…

erawaSport
komentarzy

Kolejny bieg i ponad 150 uczestników – sportowy element staje się nieodłącznym sposobem na uczczenie ważnych dat w Rawie Mazowieckiej. Tym razem okazją do aktywności fizycznej był Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Obchodzenie państwowych świąt na sportowo to domena nie tylko dużych miast. Ten pomysł chyba już na stałe wpisał się również w rawskie uroczystości. Pierwszym dystansem biegu w Rawie Mazowieckiej, tym symbolizującym rocznicę Chrztu Polski, było 1050 metrów i postanowiły pokonać go aż 154 osoby. Na drugim, liczącym niewiele ponad 2 km, wystartowało 97 zawodników. Wszyscy biegacze, niezależnie od zajętej pozycji, otrzymali pamiątkowe medale oraz charakterystyczne białe i czerwone czapeczki. Natomiast na najszybszych, w biegu głównym, czekały puchary.

Organizatorzy biegu już teraz zapraszają na Rawski Festiwal Biegowy, który odbędzie się 22 maja na terenach OSiR nad zalewem Tatar Dolny w ramach akcji Polska Biega.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


WYNIKI BIEGU:
Najlepsi zawodnicy w kategorii kobiet:
I miejsce – Magdalena Pierzchała (czas 8:02)
II miejsce – Justyna Adamczyk (8:21)
III miejsce – Anna Pergał (9:20)

Najlepsi zawodnicy w kategorii mężczyzn:
I miejsce – Wojciech Pawlak (czas 6:57)
II miejsce – Michał Wieczorek (7:03)
III miejsce – Daniel Czapnik (7:17)

Najmłodsi zawodnicy: Zuzanna Milczarek (rocznik 2015), Julia Lenart (2012), Zuzanna Kowalczyk (2009) oraz Patrycja Lenart (2009).

Najstarsi zawodnicy: Tadeusz Szymczakowski (rocznik 1954), Edmund Badur (1955), Waldemar Bojarczuk (1956) oraz Bogusława Romaldowska (1960).

Więcej zdjęć do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz