Ponad 160 drużyn zagrało w V Rodzinnym Turnieju w Piłce Nożnej i Siatkowej! Prosty pomysł urósł do miana jednej z większych rekreacyjnych imprez w powiecie…

erawaSport
komentarzy

Rozpoczęło się od pomysłu ojca i syna, rozrosło do imprezy, która swoim rozmachem zaskakuje samego pomysłodawcę. Mowa o Rodzinnym Turnieju w Piłce Nożnej i Siatkowej, w którym do wygrania jest puchar Ojca Przeora Klasztoru oo. Pasjonistów w Rawie. W tegorocznej, 5-tej edycji imprezy udział wzięło ponad 160 drużyn!

Początki imprezy to chęć pokazania, że ojcowie potrafią. W przypadku pomysłu Włodzimierza Michalaka chodziło przede wszystkim o sport. Prosta idea rozrosła się do rozmiarów jednej z największych rekreacyjnych imprez w powiecie. To nauka współpracy między rodzicami i dziećmi, promocja sportu, ale także nauka przegrywania.
– To piękna inicjatywa pozwalająca na wzbogacanie rodzinnych więzi. Tu trzeba czasem stawić czoło kiedy przychodzi porażka. Rola ojca tu jest wielka, musi stanąć na wysokości zadania i to dziecko umotywować na przyszły rok pomimo przegranej, która może się zdarzyć – mówi Włodzimierz Michalak pomysłodawca imprezy.

Aktywnie w sportową zabawę włączają się także Ojcowie Pasjoniści. Jak podkreśla Ojciec Jan Koziatek, turniej to doskonała okazja do promowania sportu i rekreacji.
– Dobrze by było, żeby rodzice potrafili wyjść na zewnątrz w niedzielę i po prostu pograć. Najważniejsze jest, by zacieśniać więzi między rodzicami i dziećmi – dodaje przeor klasztoru oo. Pasjonistów w Rawie.

My odwiedziliśmy turniej z naszą kamerą. Sprawdźcie co udało nam się zarejestrować.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz