Ponad 200 osób wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym”. To sportowy sposób uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rawie Mazowieckiej…

erawaSport
komentarzy

Druga edycja biegu „Tropem Wilczym” i ponad 200 uczestników – tak właśnie w sportowy sposób, w Rawie Mazowieckiej postanowiono uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Sportowa propozycja obchodów przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom Rawy Mazowieckiej, ale także gościom, którzy nad rawski zalew postanowili przyjechać i dołączyć się do wspólnego biegania. Pierwszym dystansem, tym symbolicznym, były 1963 metry, postanowiło je pokonać aż 164 uczestników. Natomiast w biegu głównym  – na dystansie  5 km – wystartowało 121 sportowców. Klasyfikacja sportowa prowadzona była jedynie podczas dłuższego dystansu, na którym zwyciężyli: w kategorii kobiet – Magdalena Pierzchała (Koluszki), w kategorii mężczyzn – Tobiasz Olszak (Rawa Mazowiecka).

Podczas sportowej rywalizacji nie mogło zabraknąć patriotycznych akcentów. Biegacze byli wyposażeni nie tylko w koszulki nawiązujące do tego wydarzenia, ale także flagi narodowe i opaski w charakterystycznym biało-czerwonym kolorze.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentPełna fotorelacja do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz