Ponad 200 ton węgla do kupienia od rawskiego ratusza. Mieszkańcy już mogą odbierać opał

erawaMiasto
fot. Pixabay.com
komentarzy

Urzędnicy rawskiego ratusza rozdysponowują pierwsze tony sprowadzonego opału. Mieszkańcy otrzymują telefon o możliwości odbioru węgla według kolejności zgłoszeń. 

Pierwszy transport węgla przyjechał do Rawy Mazowieckiej w miniony czwartek (1.12). Początkowo do miasta trafiły 204 tony, z czego 50 ton orzecha, 52 tony kostki oraz 102 tony groszku. 

Zgodnie z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków, w Rawie Mazowieckiej jest ponad 1300 gospodarstw domowych ogrzewanych węglem. Jednak o możliwość preferencyjnego zakupu opału do rawskiego ratusza zawnioskowano dotychczas o 450 ton.

Pierwszy transport węgla odebrany został z dwóch kopalń: KWK Wesoła oraz KWK Piast Ziemowit Ruch Wola i mieszkańcy mogą go zakupić w cenie 2000 zł brutto za tonę, niezależnie od rodzaju opału. Odbiór możliwy będzie z 4 składów: przy ul. Zamkowa Wola, ul. Katowickiej, ul. Wałowskiej oraz z Podkonic. Jednak zanim zadeklarowani mieszkańcy odbiorą opał, najpierw muszą dopełnić formalności w Urzędzie Miasta. 

Jak informuje burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla, to pierwszy z oczekiwanych transportów, kolejne, na które zapotrzebowanie zgłosił ratusz, będą w późniejszym terminie. 
– Węgiel chcemy sprowadzać partiami, sprawdzając ile rzeczywiście ton potrzeba naszym mieszkańcom. Tak, aby urząd nie został z nadmiarem opału – mówi burmistrz Piotr Irla. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz