Ponad 4 miliony złotych na inwestycje zrealizowane przez RAWiK w Rawie Mazowieckiej. Na taką wartość zostały zakończone zadania w kwietniu bieżącego roku

erawaMiasto
komentarzy

Inwestycje związane z budową odwodnień, czy też wodociągów należą do jednych z ważniejszych, które mają wpływ na komfort życia mieszkańców każdego miasta. W Rawie Mazowieckiej w kwietniu zakończone zostały aż trzy duże zadania, na które rawianie czekali od wielu miesięcy. 

Budowa odwodnienia ulicy Konopnickiej i Żmichowskiej wraz z budową dróg 
To zadanie polegało na wybudowaniu kanałów deszczowych oraz 14 sztuk wpustów deszczowych. Ważny jest jednak i jego drugi etap, a więc wybudowane drogi i zjazdów do posesji dla całej ulicy Konopnickiej (odcinek od ulicy Prusa do ulicy Żmichowskiej) i całej ulicy Żmichowskiej (odcinek od ulicy Tulipanowej do ulicy Tomaszowskiej). 

Inwestycję wartą 999 758,16 zł netto jeszcze w październiku 2017 r. Rawskie Wodociągi i Kanalizacja, w wyniku przetargu, zleciły Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum – Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacja Tadeusz Sowik z siedzibą w Rawie Mazowieckiej. 

Roboty zostały zakończone przed planowanym terminem, wraz z końcem kwietnia. 

Budowa wraz z projektowaniem odwodnienia dla ulicy Aleksandrówka
To zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rawie Mazowieckiej. Jej przebieg polegał na wybudowaniu nowych kanałów deszczowych oraz 57 sztuk wpustów deszczowych w celu zabezpieczenia mieszkańców przed kolejnymi zalaniami. Ponadto zamontowano osadnik i separator przy wylocie ww. kanałów deszczowych do odbiornika, czyli rzeki Rylki, wystarczającego do podczyszczania nominalnej ilości ścieków. 

To zadanie pochłonęło aż 3 051 846,28 zł netto i zlecone zostało przez Rawskie Wodociągi i Kanalizacja w czerwcu ubiegłego roku. Tych robót budowlanych podjęło się to samo konsorcjum firm: Lider Konsorcjum – Instalatorstwo Sanitarne i C.O. Wodociągi, Kanalizacja Tadeusz Sowik z siedzibą w Rawie Mazowieckiej.

Inwestycję zrealizowano zgodnie z ustalonym terminem, czyli w kwietniu 2018 roku. 

Budowa wodociągu w ulicy Krasickiego, Staffa, Żeromskiego, Dąbrowskiej oraz odcinków od ulicy Fredry (wraz z odejściami bocznymi do granicy nieruchomości)
Ostatnia z zakończonych w bieżącym miesiącu inwestycji to budowa sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym i rozgałęźnym dla terenu osiedla mieszkaniowego w rejonie wspomnianych wyżej ulic. 

Zadanie warte 310 000 zł netto zostało zrealizowane na podstawie umowy zawartej w styczniu 2018 roku pomiędzy Rawskimi Wodociągami i Kanalizacją a Krzysztofem Machnickim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Usług Wodno – Kanalizacyjnych Krzysztof Machnicki z siedzibą w Skierniewicach. Wykonawca wyłoniony został oczywiście w wyniku przetargu. 

O kolejnych inwestycjach realizowanych w Rawie będziemy na bieżąco informować. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Archiwum UM 
* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz