Ponad 40 łóżek covidowych. W rawskim szpitalu powiększa się oddział zakaźny, ale wstrzymuje działanie interna

erawaMiasto
komentarzy

Szpital w Rawie Mazowieckiej otrzymał polecenie zwiększenia liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19. Dotychczas ten oddział liczył tylko 15 łóżek. 

Jeszcze w listopadzie powiększy się specjalny oddział zakaźny w rawskiej placówce medycznej. Najpóźniej od przyszłego tygodnia będzie się on mieścić w oddzielnym budynku i docelowo ma liczyć łącznie 41 łóżek.
– Otrzymaliśmy decyzję Wojewody Łódzkiego o konieczności powiększenia stworzonego wcześniej oddziału zakaźnego – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie – Przypominam, że działa on w naszym szpitalu od 10 października i liczy w tej chwili 15 łóżek. Powiększenie oddziału wymusza jednak na nas sporą reorganizację placówki. Z powodów lokalizacyjnych musimy wstrzymać pracę oddziału chorób wewnętrznych, czyli interny.

Oddział „covidowy” zajmie bowiem cały oddzielny budynek, w którym mieści się interna, na którą wstrzymano już przyjęcia. Większość tamtejszych pacjentów na szczęście może zostać wypisanych do domów – ich leczenie dobiega końca. Jeśli będzie taka konieczność, pojedynczy pacjenci, wymagający hospitalizacji – zostaną przeniesieni na teren oddziału pulmonologii.
– Dzięki zajęciu oddzielnego budynku, pacjenci z Covid-19 będą całkowicie odseparowani od reszty oddziałów, co jest najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Prace reorganizacyjne dobiegają już końca, więc będziemy gotowi na przyjmowanie nowych chorych z SARS-CoV-2 – dodaje dyrektor Leszczyńska.

Oddział zacznie działać 20 lub 23 listopada. Dotychczas do rawskiego szpitala trafiło 15 pacjentów z Covid-19.
Źródło: SP ZOZ w Rawie Mazowieckiej 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz