Ponad 45 mln złotych do rozdania dla aktywnych, młodych ludzi. Sprawdź jak zgarnąć środki na ciekawe inicjatywy…

erawaMagazyn
komentarzy

„Młodzież w działaniu” to program dla ludzi w wieku 13-30 lat, którzy chcą rozwijać swoje pasje, a nie mają na to finansów. Pozyskanie ich mają ułatwić Ambasadorzy Programu. Nie musimy ich daleko szukać, jednym z nich jest mieszkaniec Rawy Mazowieckiej.

W programie uczestniczyć może każdy młody człowiek, niezależnie od płci, pochodzenia, wykształcenia, czy statusu społecznego. Włączanie do projektów osób z mniejszymi szansami (np. mniejszości narodowych czy etnicznych) jest dodatkowym atutem.
Wnioski o dofinansowanie składać mogą także organizacje młodzieżowe i osoby pracujące z młodzieżą. Pieniądze pozyskać można na przeprowadzenie wymiany międzynarodowej, wyjazd na wolontariat europejski, organizację spotkania z osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową, a także na organizację imprez w środowisku lokalnym takich jak warsztaty b-boyingu, czy grafitti, które niewątpliwie sprawdziłyby się i w naszym mieście.

Pozyskiwanie grantu w programie „Młodzież w działaniu” jest naprawdę łatwe i przystępne dla młodego człowieka. Nowoczesny internetowy system składania wniosków jest prosty w obsłudze, więc nie trzeba wypełniać sterty dokumentów. Wnioski o dofinansowanie działań można składać aż trzy razy do roku: 1 lutego, 1 maja i 1 października.

Kolejnym atutem „Młodzieży w działaniu” jest to, że wkład własny nie musi być gotówką! Może nim być praca wolontariuszy, sponsor, czy udostępnione pomieszczenie. W razie problemów z wnioskiem zawsze można też liczyć na pomoc pracowników Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” czy Regionalnych Struktur Wsparcia, które działają w każdym województwie.

O tym wszystkim na terenie całej Polski informują Ambasadorzy Programu „Młodzież w działaniu” – grupa 17 młodych osób, które związane są z Narodową Agencją programu i promują go w swoich lokalnych środowiskach. Ambasadorzy nie zajmują się pisaniem wniosków o dofinansowanie, a ich zadania w skrócie określić można jako promocję programu i udzielanie informacji o nim. Ich pomoc przydatna może być także podczas promocji projektu czy w trakcie rozpowszechniania jego rezultatów.

Szczegółowe informacje na temat zasad zdobywania dofinansowania na działania młodzieżowe znaleźć można na oficjalnych stronach programu: www.młodzież.org.pl i ambasadorzy.mwd.org.pl.

Do działania zaprasza Ambasador Programu, rawianin, Damian Piekut, z którym można kontaktować się w celu uzyskania wszelkich informacji.
Ambasador Programu „Młodzież w działaniu”
Damian Piekut
T: 663 243 093
[email protected]

Najbliższy konkurs wniosków już 1 lutego. Warto by wśród nich pojawił się choć jeden z Rawy Mazowieckiej.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz