Ponad 8 milionów złotych przeznaczonych na wydatki majątkowe. Sprawdźcie jakie inwestycje w tym roku chce zrealizować rawski samorząd…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 8 milionów złotych w tym roku rawski samorząd przeznaczy na inwestycje. Taki poziom wydatków majątkowych został zapisany w przyjętym przez radnych budżecie miasta na 2015 rok. W planie zadań i zakupów inwestycyjnych znalazło się kilkanaście zadań, w tym między innymi, przebudowa układu komunikacyjnego w okół osiedla Zamkowa Wola, dalsza realizacja projektu e-Oświata, czy długo wyczekiwana instalacja oświetlenia w ulicy Fredry. 

Wśród inwestycyjnych zadań, zaplanowanych w tegorocznym budżecie, sporo miejsca zajmują te zaplanowane jeszcze przez poprzedników, zajmujących kierownicze stanowiska w urzędzie. W budżecie znalazła się chociażby warta ponad 5 mln złotych modernizacja układu komunikacyjnego wokół popularnego „Sójczego”. W ramach tego zadania zrealizowana zostanie dalsza przebudowa ulicy Mszczonowskiej (od torów w stronę granic miasta) oraz modernizacja ulicy Białej, pomiędzy dwoma rondami. Wśród drogowych inwestycji pojawia się także pierwszy etap budowy ulic osiedla Browarna. To zadanie pochłonie ponad pół miliona złotych.

W zestawie kontynuowanych zadań warto wskazać także realizację dofinansowanego projektu „Szybciej, lepiej, skuteczniej – rawska e-Oświata”. Zadanie warte okrągły milion, w dużej mierze finansowane jest z pozyskanych już dotacji (blisko 850 tys. zł). Ratusz nie porzuca także jednego z kluczowych projektów Eugeniusza Góraja, dotyczącego budowy siedziby Centrum Aktywizacji Rodziny. W tym roku na opracowanie dokumentacji technicznej zabezpieczono 40 tys. Ćwierć miliona pochłoną z kolei prace związane z rewitalizacją centrum Rawy. Planowana kwota przeznaczona będzie na sfinansowanie opracowania wstępnych dokumentów, niezbędnych do aplikacji o środki zewnętrzne. Chodzi tu o studia wykonalności, mapy, wnioski aplikacyjne.

Wśród pozostałych inwestycji pojawia się kilka tych wprowadzonych autopoprawką do budżetu. Między innymi mocno komentowany przez mieszkańców pomysł zakupu nowego auta dla Straży Miejskiej (105 tys.), czy budząca wątpliwości radnych, idea nabycia nowych słupów ogłoszeniowych (60 tys.). Inwestycyjną nowością, która na pewno ucieszy mieszkańców osiedla Tatar, jest natomiast plan budowy oświetlenia ulicznego na ulicy Fredry. Na ten cel zapisano 100 tys. zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz