Ponad 80 osób pokonało „Rawską Dychę”. Rawa Mazowiecka po raz kolejny wzięła udział w akcji „Polska Biega”…

Ponad 400 osób wzięło udział w dziesiątej odsłonie ogólnopolskiej imprezy biegowej, która w minioną niedzielę (22.05) odbyła się nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. W mieście, ze względu na duże zainteresowanie różnych grup wiekowych, imprezę nazwano Rawskim Festiwalem  Biegowym.

Ogólnopolska impreza biegowa „Polska Biega” w Rawie Mazowieckiej co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Dlatego też lokalna odsłona wydarzenia została zmodyfikowana, a rywalizacja odbywała się na czterech dystansach.

Uczniowie klas I –III szkól podstawowych biegali na dystansie 600 m. Klasy IV – VI miały do pokonania 1000 m, a gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 1500 m. Punktem kulminacyjnym imprezy był oczywiście bieg na 10 km, czyli „Rawska Dycha”, w której wystartowało ponad 80 osób. W sumie, w wydarzeniu udział wzięło ponad 400 osób i choć pogoda dawała popalić, a pomoc medyczna była wyjątkowo często potrzebna, wszystkim należą się słowa uznania.

Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali dystans 10 km również zostali udekorowani medalami. W biegu głównym, w kategorii pań zwyciężyła Katarzyna Hołownicka, przed Justyną Adamczyk i Justyną Gałecką. W kategorii mężczyzn zwyciężył bezkonkurencyjny Piotr Tomczyk, za nim na mecie pojawili się Wojciech Pawlak i Tobiasz Olszak.

Najmłodszym uczestnikiem niedzielnej imprezy została czteroletnia Joasia Świąder, a najstarszymi uczestnikami – pani Iwona Bartkiewicz (Warszawa) i Tadeusz Szymczakowski (Rawa Mazowiecka). Nagrody specjalne otrzymali: Antoni Pardo, Andrzej Pasik i Mariusz Włodarski – panowie pokonali dystans 10 km na wózkach inwalidzkich. Wyjątkowa statuetka trafiła również do Patrycji Adamczyk, która trasę głównego dystansu pokonała na rolkach w towarzystwie sympatycznej suczki Akity. Patrycja swój udział w imprezie dedykowała bezdomnym zwierzętom (ma trzy adoptowane psy).

W klasyfikacji na najliczniej reprezentowaną szkołę zwyciężyło Gimnazjum nr 1 (49 uczniów). Co prawda, najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa Nr 1 (74 osoby), lecz zgodnie z regulaminem, pod uwagę brany jest procent uczniów biorących udział w imprezie w stosunku do całkowitej liczby uczniów szkoły.