Ponad 80 osób pokonało „Rawską Dychę”. Rawa Mazowiecka po raz kolejny wzięła udział w akcji „Polska Biega”…

erawaSport
komentarzy

Ponad 400 osób wzięło udział w dziesiątej odsłonie ogólnopolskiej imprezy biegowej, która w minioną niedzielę (22.05) odbyła się nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. W mieście, ze względu na duże zainteresowanie różnych grup wiekowych, imprezę nazwano Rawskim Festiwalem  Biegowym. 

Ogólnopolska impreza biegowa „Polska Biega” w Rawie Mazowieckiej co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Dlatego też lokalna odsłona wydarzenia została zmodyfikowana, a rywalizacja odbywała się na czterech dystansach.

Uczniowie klas I –III szkól podstawowych biegali na dystansie 600 m. Klasy IV – VI miały do pokonania 1000 m, a gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 1500 m. Punktem kulminacyjnym imprezy był oczywiście bieg na 10 km, czyli „Rawska Dycha”, w której wystartowało ponad 80 osób. W sumie, w wydarzeniu udział wzięło ponad 400 osób i choć pogoda dawała popalić, a pomoc medyczna była wyjątkowo często potrzebna, wszystkim należą się słowa uznania.

Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali dystans 10 km również zostali udekorowani medalami. W biegu głównym, w kategorii pań zwyciężyła Katarzyna Hołownicka, przed Justyną Adamczyk i Justyną Gałecką. W kategorii mężczyzn zwyciężył bezkonkurencyjny Piotr Tomczyk, za nim na mecie pojawili się Wojciech Pawlak i Tobiasz Olszak.

Najmłodszym uczestnikiem niedzielnej imprezy została czteroletnia Joasia Świąder, a najstarszymi uczestnikami – pani Iwona Bartkiewicz (Warszawa) i Tadeusz Szymczakowski (Rawa Mazowiecka). Nagrody specjalne otrzymali: Antoni Pardo, Andrzej Pasik i Mariusz Włodarski – panowie pokonali dystans 10 km na wózkach inwalidzkich. Wyjątkowa statuetka trafiła również do Patrycji Adamczyk, która trasę głównego dystansu pokonała na rolkach w towarzystwie sympatycznej suczki Akity. Patrycja swój udział w imprezie dedykowała bezdomnym zwierzętom (ma trzy adoptowane psy). 

W klasyfikacji na najliczniej reprezentowaną szkołę zwyciężyło Gimnazjum nr 1 (49 uczniów). Co prawda, najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa Nr 1 (74 osoby), lecz zgodnie z regulaminem, pod uwagę brany jest procent uczniów biorących udział w imprezie w stosunku do całkowitej liczby uczniów szkoły.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentWięcej zdjęć do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Zwycięzcy poszczególnych dystansów:
Szkoły podstawowe
klasy I – Maja Dziuba, Maciej Maciejewski
klasy II – Julia Motylewska, Filip Mazurkiewicz
klasy III – Adrianna Świąder, Szymon Budek
klasy IV – Amelia Zagrajek, Mario Barra
klasy V – Martyna Gasińska, Dawid Łączkowski
klasy VI – Marcelina Mordaka, Kacper Kotynia

Gimnazja
klasy I – Klaudia Rybka, Wojtek Pawłowski
klasy II – Julia Górska, Tomasz Ambrozik
klasy III – Justyna Adamczyk, Szymon Nosek

Bieg na 10 km
Katarzyna Hołownicka (Skierniewice), Justyna Adamczyk (Stara Wojska), Justyna Gałecka (Rawa Mazowiecka)
Piotr Tomczyk (Prusy), Wojciech Pawlak (Rawa Mazowiecka), Tobiasz Olszak (Rawa Mazowiecka).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz