Ponad 80 tysięcy złotych, kilka tysięcy odnotowanych wejść na wydarzenia, tysiące posiłków i prawie 300 litrów… kakao. Ratusz podsumowuje tegoroczną Feriadę

erawaKultura
komentarzy

Takich zimowych ferii podobno w Rawie Mazowieckiej jeszcze nie było. I nie chodzi tu o ogólny odbiór programu przygotowanego przez miasto, a bardziej podejście do organizacji wolnego czasu. W tym roku, po raz pierwszy animację miejskiej Feriady pod swoje skrzydła w całości wzięły jednostki podległe miastu, które na co dzień zajmują się kulturą oraz rekreacją. W ratuszu przyszedł czas na podsumowanie zimowej laby. Jedno co dziś wiadomo na pewno, to fakt, iż tegoroczne ferie były droższe niż zwykle. Ratusz wydał ponad 80 tysięcy złotych. Mimo kosztów są zapowiedzi, że ta formuła zostanie utrzymana w kolejnych latach…

fot. Cykl zimowych wydarzeń zakończył się wspólną zabawą na lodowisku.

fot. Cykl zimowych wydarzeń zakończył się wspólną zabawą na lodowisku.

Jak zapewniają urzędnicy, decyzje o kontynuacji nowego rozwiązania nie są przypadkowe. Sporo o tegorocznej Feriadzie można dowiedzieć się patrząc na statystyki, jakie już zgromadził Urząd Miasta. Wydarzenia przygotowane dla młodzieży cieszyły się zainteresowaniem. Najczęściej wybieraną atrakcją niewątpliwie było lodowisko oraz kryta pływalnia. W przeciągu dwóch tygodniu w Aquarium Rawa odnotowano ponad 2 tysiące wejść. Frekwencją nie odstawały również zajęcia sportowe organizowane na Hali Milenium, czy atrakcje stricte kulturalne, przygotowane przez Miejski Dom Kultury.

Popularność zimowego programu można ocenić także po ilości wydatnych posiłków. Te, młodzieży serwowane były w kilku punktach miasta. Łącznie rawscy uczniowie skonsumowali kilka tysięcy ciepłych obiadów, górę słodkich bułek oraz wypili ponad 300 litrów kakao.
– Obiady wydawane były wszędzie tam, gdzie była taka potrzeba. Towarzyszyły zwłaszcza zajęciom sportowym, w innych przypadkach dzieci otrzymywały np. słodką bułkę – mówi Jolanta Kosińska z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podsumowywanie ferii w Rawie Mazowieckiej oraz szacowanie dokładnej liczby uczniów cały czas trwa. Będzie to w pełni możliwe dopiero w przyszłym tygodniu. Wtedy to, do Urzędu Miasta spłyną ankiety mające sprawdzić opinię uczniów i ich rodziców na temat zapewnionych atrakcji.
– Ta ankieta da nam odpowiedź ile osób rzeczywiście skorzystało z zaproponowanej przez nas oferty. Chcemy wiedzieć co się podobało, a co warto zmienić, dodać. Zależy nam również na poznaniu opinii rodziców – dodaje naczelnik Kosińska.

My również w naszej elektronicznej ankiecie pytamy o Wasze zdanie w tej sprawie. Poniżej możliwość dodania swojej opinii, jak zwykle do dyspozycji są także komentarze…
[poll id=”21″]

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz