Ponad dwadzieścia wyjazdów, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne. Orkan Ksawery przysporzył sporo pracy rawskim strażakom…

erawaPowiat
komentarzy

22 wyjazdy w ciągu minionej doby odnotowali strażacy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Interwencje związane były z niwelowaniem skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych. Najczęściej chodziło o usuwanie z dróg powalonych drzew…

To była wyjątkowo pracowita doba dla rawskich strażaków. Silny wiatr i niesprzyjające warunki drogowe sprawiły, że strażackie wozy wyjeżdżały ponad 20 razy. Jak informują strażacy, przyczyny wszystkich zdarzeń są bezpośrednio związane z warunkami panującymi w naszym powiecie.
– Mieliśmy bardzo dużo wyjazdów do powalonych drzew. Spowodowane było to aurą jaką mamy jeszcze do tej pory. Drzewa były powalone przede wszystkim na drogi powiatowe oraz gminne. Często uszkadzane były również linie energetyczne. W trzech przypadkach musieliśmy wzywać Pogotowie Energetyczne – informuje st. sekc. Mariusz Pieczątka.

W dwóch przypadkach silny wiatr naruszył również poszycie budynków i dachów na dwóch domach. Praca strażaków polegała głównie na zabezpieczeniu najbliższej okolicy, przy silnym wietrze bowiem naprawa uszkodzonych fragmentów budynków nie wchodziła w grę.

Według strażackich informacji, warunki pogodowe powinny poprawić się dziś  popołudniu (07.12).

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz