Ponad dwie tony karmy dla bezdomnych zwierząt. Schronisko w Boguszycach koło Rawy Mazowieckiej zwyciężyło w akcji „Pomoc dla schronisk”…

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Fundacja Ostatnia Szansa prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej, dzięki udziałowi w akcji „Pomoc dla schronisk”, organizowanej przez firmę Krakvet, otrzyma pomoc o wartości ponad 15 tys. złotych. Zapewni to ponad 2 tony karmy dla potrzebujących zwierzaków.

Obecnie pod opieką Fundacji przebywa 281 psów oraz 9 kotów, które przetrzymywane są w grupach od 6 do 30 w pomieszczeniach z wybiegami. Zwierzęta, jak zapewniają wolontariusze, regularnie wyprowadzane są na spacery oraz stale są obserwowane przez weterynarza. Fundacja Ostatnia Szansa prowadzi też edukację wśród dzieci i młodzieży w zakresie humanitarnego stosunku do zwierząt.
– Aktualnie w schronisku prowadzone są liczne remonty i wciąż staramy się poprawiać warunki w jakich przebywają nasi podopieczni. Wygrana w akcji firmy Krakvet, zapewni wyżywienie dla zwierząt, pozwalając nam przeznaczyć środki finansowe na psy potrzebujące natychmiastowej pomocy lekarskiej. Będziemy też mieli możliwość zakupu specjalistycznej karmy dla zwierząt potrzebujących konkretnych diet dostosowanych do schorzeń – mówi Agnieszka Piotrowska z Fundacji Ostatnia Szansa.

„Pomoc dla schronisk” to akcja cykliczna, organizowana od 2008 roku. Co miesiąc w głosowaniu na forum krakvet.pl wybierane jest schronisko otrzymujące wsparcie. Do tej pory udało się pomóc ponad 50 schroniskom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt.
– Każdego miesiąca rezygnujemy z części zysków, a nasi klienci z przysługujących im rabatów, przekazując na pomoc dla zwierząt określoną kwotę. Do tej pory potrzebującym organizacjom ofiarowaliśmy karmę za ponad pół miliona złotych – mówi Marek Batko, właściciel firmy Krakvet. Cieszymy się, że nasza akcja wzbudza coraz większe zainteresowanie, a pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących zwierząt – dodaje przedstawiciel firmy Krakvet.

Obecnie na stronie internetowej krakvet.pl trwają zgłoszenia do kolejnej edycja akcji „Pomoc dla schronisk”. Organizacje potrzebujące pomocy można zgłaszać do 16 września.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz