Ponad milion złotych na rewitalizację ulicy Zwolińskiego. Jest realna szansa na stworzenie pierwszego w mieście młodzieżowego klubu…

erawaMiasto
komentarzy

„Dobra wiadomość dla Rawy Mazowieckiej”, takimi słowami Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak poinformował wczoraj na Twitterze o decyzji zarządu dotyczącej przyznania miastu finansowych środków. Chodzi o ponad milion złotych na rewitalizację ulicy Zwolińskiego. W praktyce chodzi o zmodernizowanie najbliższej okolicy w tej części miasta. Cieszymy się kiedy można zrobić coś za nieswoje pieniądze – komentował na gorąco wiceburmistrz miasta Wojciech Skoczek.

fot. O finansowym wsparciu na Twitterze informował Grzegorz Klimczak

Miasto, koncepcję rewitalizacji ulicy Zwolińskiego w planach miało już blisko 2 lata temu. Wniosek finalnie znalazł się na rezerwowej liście projektów ubiegających się o dofinansowanie. To właśnie z tej listy pomysł został wybrany do finansowego wsparcia.

Miasto do ponad miliona, które dostanie z Urzędu Marszałkowskiego, dołoży około 200 tysięcy złotych. Kwota zostanie przeznaczona, między innymi, na modernizację i utworzenie osiedlowych parkingów, czy przebiegających w okolicy ulicy Zwolińskiego chodników. Oprócz tego, w planach jest zagospodarowanie przestrzeni po osiedlowej kotłowni. W tym obiekcie mógłby powstać wyczekiwany w mieście młodzieżowy klub (pisaliśmy o tym tutaj). Jak mówi Wojciech Skoczek, wiceburmistrz miasta – na chwilę obecną, wszystko jest w fazie koncepcyjnej.

Dokładny projekt zostanie przedstawiony w przeciągu dwóch miesięcy. Całość prac powinna zakończyć się jesienią tego roku.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz