Ponad tysiąc wigilijnych paczek. W Rawie Mazowieckiej odbyła się nietypowa miejska wigilia

erawaMiasto
komentarzy

Ratusz chciał podtrzymać nową tradycję i mimo pandemii zorganizować drugą Rawską Wigilię. Rawianie chętnie skorzystali z przygotowanych posiłków, nie została żadna paczka. 

Czas pandemii nie sprzyja organizowaniu miejskich wydarzeń. Dlatego też tegoroczna miejska wigilia zupełnie zmieniła swoje oblicze. Nie było rozstawionych stołów, kolęd, dzielenia się opłatkiem i choinki. Wczoraj (22.12)  Rawska Wigilia odbyła się w wyjątkowo skromnych okolicznościach. 

Pakowaniem przygotowanych potraw zajęli się podopieczni Zakładu Aktywności Zawodowej. Łącznie w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej powstało ponad tysiąc paczek, w których znalazł się opłatek, sianko, życzenia, barszcz czerwony, zupa grzybowa, ryba po grecku, sałatka, śledź, kapusta z grochem i ciasta. 

Paczki rozdawali burmistrz Piotr Irla wraz z bardzo zaangażowanymi radnymi Rady Miasta. Wczoraj, tuż po godzinie 18:00, w namiocie przed MDKiem nie było już żadnego pakietu z jedzeniem. 

Przygotowanie potraw dla mieszkańców Rawy było jednak nie tylko chęcią podtrzymania rozpoczętej w ubiegłym roku tradycji, ale też formą wsparcia lokalnych restauratorów, którzy sponsorowali pierwszą Rawską Wigilię. 
Zdjęcia z wczorajszego wydarzenia znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz