Pospolite ruszenie w rawskim szpitalu. Tym razem do placówki trafiła nowo uszyta pościel

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Gmina Biała Rawska wręczyła 100 poduszek i 37 prześcieradeł rawskiemu szpitalowi św. Ducha. Pościel w ramach wolontariatu uszyło Stowarzyszenie Bialski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło w Białej Rawskiej. 

Ponarzekać zawsze jeszcze zdążymy. Najpierw, jeśli tylko jest taka możliwość, spróbujmy pomóc. Z takiego założenia wychodzi coraz więcej ludzi o dobrych sercach w powiecie rawskim. Tym samym po raz kolejny na tapetę bierzemy Szpital św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, który mimo dotychczasowych dużych problemów, nie poddaje się i wciąż walczy o przetrwanie. 

W tych staraniach pomagają mu sami mieszkańcy. I tak tydzień temu (12.07) do szpitala trafiła pościel, 100 poduszek i 37 prześcieradeł, które przywieziono z Białej Rawskiej. 
– Z przyjemnością przychodziłyśmy i szyłyśmy, lekko, bo od serca. Było nas wiele, jedna szyła, druga wypełniała, bo one mają wkład sylikonowy, a poszewka bawełniana – mówiły panie własnoręcznie szyjące pościel. 

Szpitalne poduszki są kilkudziesięcioletnie, z pierza i bardzo zużyte. Nowa pościel jest prozdrowotna. Wsyp do poduszek, sylikonowe wypełnienie, bez obaw można prać, dodatkowo posiada ono świadectwo jakości zdrowotnej. Zarówno przedstawiciele jednostek z Białej Rawskiej, jak i rawskiego szpitala zapowiadają, że to nie koniec tej udanej współpracy.
– Jeśli panie będą chciały dalej szyć to postaramy się o materiał i poprosimy o uszycie jeszcze prześcieradeł, a później może i kołder – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz