Poświęcono działkę oraz krzyż. Budowa kościoła na osiedlu Zamkowa Wola wkracza w kolejny etap realizacji…

erawaMiasto
komentarzy

Uroczyste przekazanie aktu notarialnego, a także poświęcenie krzyża i działki, na której w przyszłości stanie kościół. Niedzielny (12.10) wieczór był wyjątkowo ważny dla wiernych z osiedla Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. Uroczystość poprowadził i uświetnił Biskup Łowicki Ksiądz Andrzej Franciszek Dziuba.

Spore grono mieszkańców osiedla pojawiło się na mszy świętej, która była początkiem niedzielnych uroczystości w najmłodszej rawskiej parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Wydarzenie jest początkiem kolejnego etapu starania się o budowę nowego kościoła w Rawie Mazowieckiej. Ten ma powstać w okolicach zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego oraz Jana III Sobieskiego. Dziś góruje tu krzyż, który ma być symbolem inicjatywy rodzącej się w tym miejscu.
– Chcę podziękować szczególnie wam drodzy mieszkańcy Zamkowego Wzgórza, że jesteście tutaj z nami, bo jesteście u siebie. To jest wasze miejsce życia, zamieszkania, odpoczynku. Główne miejsce wychowania waszych dzieci, wnuków, waszego sąsiedztwa, przyjaźni. I w to miejsce kościół wpisał kaplicę w kotłowni, a teraz pragnie podjąć to dzieło, które jak ufamy, będzie jeszcze jednym ważnym znakiem na tym wzgórzu – mówił do wiernych Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

Podczas uroczystości nie brakowało także akcentów samorządowych. Burmistrz Eugeniusz Góraj oficjalnie przekazał Biskupowi akt własności działki. Wśród gości dostrzec można było także Wojewodę Łódzką Jolantę Chełmińską, oraz Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Dariusza Klimczaka.
– Czuję się zaszczycony, że w tej uroczystości wzięli udział tak wysocy przedstawiciele władz rządowych i samorządowych. Może za siedem wieków ktoś przeczyta informację, kto był dzisiaj tutaj. Wtedy padną nazwiska, ale także padną bijące serca tych, którzy tutaj razem są dzisiaj i którzy dzielą wspólnie radość – podkreślał Biskup Łowicki.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Mimo zaawansowanego etapu realizacji wizji budowy nowego kościoła wśród rawskich Internautów nie brakuje również negatywnych ocen tego pomysłu. Obszerna dyskusja wywiązała się ostatnio na naszym facebook’u – link bezpośredni tutaj.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz