Potrącił go samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych. 31-letni rawianin trafił do szpitala

erawaMiasto
komentarzy

Kierująca fiatem Punto potrąciła rawianina na przejściu dla pieszych przy ulicy Warszawskiej w Rawie Mazowieckiej. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.12) tuż przed godziną 17:00. 44-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego, jadąc osobowym fiatem Punto ulicą Warszawską, potrąciła mężczyznę.

31-letni rawianin przechodził oznakowanym przejściem dla pieszych. W wyniku kolizji trafił do szpitala w Rawie Mazowieckiej. Jak ustalili policjanci, kierująca była trzeźwa. 

Niedawno na miejscu zdarzenia prowadzone były prace modernizacyjne w ramach projektu bezpieczne przejścia…

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają:

Piesi stanowią najbardziej narażoną na udział w wypadkach grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnoszą oni również najpoważniejsze obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych, czyli miejscach, gdzie powinni czuć się bezpiecznie.

Jednak kolejne przykłady konkretnych zdarzeń z udziałem pieszych pokazują, że wielu użytkowników dróg lekceważy zasady określające dopuszczalne zachowania w ruchu drogowym. Dlatego przypominamy jak ważne jest bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów zarówno przez kierowców, jak i samych pieszych, którym szczególnie powinno zależeć na własnym bezpieczeństwie.

Każdy kierujący pojazdem musi pamiętać, że zbliżając się do „pasów”, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kategorycznie zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, nie powodując nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla innych użytkowników dróg. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności, koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz