Potrącił pieszego i uciekł. Miesiąc później trafił w ręce policji

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjant wydziału kryminalnego rawskiej komendy, będąc poza służbą, ustalił sprawcę wypadku drogowego, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Zatrzymanemu 28-latkowi grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Cała sprawa swój początek miała 2 stycznia 2021 roku około godziny 6:20. Wówczas to, na ulicy Opoczyńskiej w Rawie Mazowieckiej, doszło do potrącenia pieszego. Odniesione obrażenia wymagały hospitalizacji 59-latka. Niestety sprawca zdarzenia oddalił się, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Na miejscu zdarzenia poza drobnymi elementami nadwozia nie było innych śladów, a sam poszkodowany nie był w stanie podać informacji pozwalających zidentyfikować sprawcę.

Długo jednak nie trzeba było czekać. 15 lutego 2021 roku, policjant Wydziału Kryminalnego rawskiej komendy, w drodze do pracy, na skrzyżowaniu ulic Opoczyńskiej i Zamkowej Woli zauważył seata, który zwrócił jego uwagę. Kolor i marka samochodu odpowiadały typowanemu pojazdowi uczestniczącemu we wspomnianym wypadku. Funkcjonariusz niezwłocznie po rozpoczęciu służby sprawdził seata w bazach danych, gdzie między innymi ustalił jego właściciela.

Kryminalny ustalił również inne osoby, które mogły poruszać się tym samochodem. Policyjna spostrzegawczość oraz intuicja okazały się niezawodne. Po żmudnej pracy wytypował osobę, która mogła kierować seatem w dniu wypadku. 16 lutego policjanci pojechali pod adres zamieszkania właściciela. Na terenie  posesji stał seat. Uszkodzenia wskazywały, że auto mogło brać udział w tym konkretnym zdarzeniu. Kryminalni wykonali oględziny samochodu oraz przesłuchali osoby mogące nim kierować.

28 – letni mieszkaniec gminy Błędów przyznał się do spowodowania wypadku, w którym ucierpiał rawianin. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowanie i ucieczki z miejsca wypadku, a także nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu grójeckiego musi liczyć się z karą do  4,5 roku pozbawienia wolności. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz