Poważny pożar poddasza w miejscowości Białogórne w gminie Biała Rawska. Spaleniu uległo 870 m2

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Aż 18 zastępów straży pożarnej zostało wezwanych do pożaru budynku mieszkalnego. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin. 

Do pożaru doszło w minioną sobotę (4.12) w miejscowości Białogórne. Tuż przed godziną 16:00 strażacy z Rawy Mazowieckiej otrzymali zgłoszenie, że pali się dach piętrowego budynku mieszkalnego, który zapalił się od komina. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki gaśnicze. 
– Łącznie do pożaru zadysponowano 18 zastępów. Strażacy podali 9 prądów wody na budynek, część w obronie, a część w natarciu – relacjonuje st. kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej – Okazało się, że pożarem objęte jest poddasze i dach budynku jednorodzinnego, dach był pokryty dachówką i ocieplony wełną mineralną. Pożar rozprzestrzeniał się na pozostałą część kompleksu budynków. 

W akcji gaśniczej wykorzystano również koparkoładowarkę, która wykonała podjazd dla podnośników, a także kamery termowizyjne. 

Wewnątrz budynku na szczęście nikt się nie znajdował. Wszyscy mieszkańcy opuścili pomieszczenia przed przyjazdem strażaków, a sam właściciel podjął próbę gaszenia pożaru za pomocą gaśnic, a także wyniósł z domu dwie 11 kilogramowe butle z gazem propan butan. 

W pożarze spaleniu uległ dach o powierzchni około 870 m2 oraz pomieszczenia mieszkalne z wyposażeniem na poddaszu. 

Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG z PSP w Rawie Mazowieckiej, OSP KSRG: Biała Rawska, Rawa Mazowiecka, Chodnów, Grzymkowice, Cielądz i Regnów, a z poza powiatu JRG Grójec i OSP Konie. Przy pożarze pracowała także policja i pogotowie energetyczne. 
 
Jak informuje straż pożarna, prawdopodobną przyczyną pożaru były wady przewodu kominowego. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Damian M.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz