Powiatowe dożynki będą miały konkurencję. W gminie Cielądz w lipcu odbędzie się festiwal Disco-polo…

erawaKultura
fot. zespolmilano.pl
komentarzy

– Dożynki powiatowe w Rawie Mazowieckiej będą miały zdrową konkurencję – tak o planowanym Festiwalu Disco-Polo i Dance mówi wójt gminy Cielądz Paweł Królak. Planowane wydarzenie jest pierwszym tak dużym przedsięwzięciem w gminie. Impreza ma nie tylko dać rozrywkę mieszkańcom powiatu rawskiego, ale także wypromować gminę w kraju. Pomysł może się udać… 

Wójt gminy Cielądz dość odważnie mówi o swoim pomyśle. I choć sam podkreśla, że często disco-polo postrzegane jest jako mało ambitny gatunek muzyczny, większość osób i tak przy takich brzmieniach dobrze się bawi. Tak też ma być 13 i 14 lipca w powiecie rawskim.

– Disco-polo przeżywa pewnego rodzaju renesans i myślę, że impreza będzie idealną promocją dla gminy. O Cielądzu głośno może być także w ogólnopolskich mediach. Patronat nad wydarzeniem obejmie między innymi ogólnopolska telewizja Polo TV.

Wydarzenie ma być podzielone na dwa dni. Pierwszy przyjmie formę konkursową, gdzie zespoły na scenie powalczą o nagrody w trzech kategoriach: najlepszy show, hit festiwalu oraz nagroda publiczności. Oprócz koncertów pojawi się kilka wydarzeń towarzyszących, w tym letnia szkoła tańca z uczestnikami You Can Dance, czy specjalny Fire show przygotowany przez profesjonalnych pirotechników. Na scenie będzie można zobaczyć między innymi zespoły: Shine, Avinion Dence, Vexel, Kalimero, Best, Faster, Basta, Diadem, Okej, Tarzan Boy, Systematik, Milano oraz Tomasza Niecika. Całość wydarzenia poprowadzi prezenter i showman Paweł Konnak, bardziej znany jako Konjo.

Czy ambitny, przynajmniej organizacyjnie pomysł, ma szansę na ogólnopolski sukces? Wiele wskazuje na to, że tak. Warto jako przykład wymienić chociażby Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej z Ostródy, który z powodzeniem organizowany jest już od 1997 roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz