Powstanie dom kultury w Boguszycach. Noworoczna inwestycja w Gminie Rawa Mazowiecka.

erawaPowiat
komentarzy

Budowa Gminnego Domu Kultury w Boguszycach (gmina Rawa Mazowiecka) ma się rozpocząć w 2013 roku. Gmina na ten cel w budżecie zabezpieczyła 500 tysięcy złotych. Dodatkowo rozpoczęto starania o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Powstanie ośrodka kultury w małej gminnej miejscowości nie jest noworocznym postanowieniem. Gmina już wcześniej przygotowywała się do tej inwestycji. Dom kultury ma powstać w zakupionym wcześniej budynku, w którym poprzednio funkcjonowała zlewnia mleka.

Przystosowanie obiektu do nowego przeznaczenia wymaga dużo pracy, mówi wójt Krzysztof Starczewski. Pierwsze działania są jednak już podjęte. W chwili obecnej opracowywany jest projekt budowlany, następnie gmina wystąpi o pozwolenie na budowę.

Według wstępnych planów, budynek znajdujący się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Boguszycach zostanie rozbudowany o drugie, parterowe zabudowanie. Oprócz tego na obszarze zakupionego terenu mają powstać dwie sceny. Pierwsza z nich ma znajdować się w budynku, druga służąca za scenę letnią, w plenerze.

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka opowiedział serwisowi eRawa.pl o motywacji stworzenia domu kultury w Boguszycach.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz