Pożar domu w Pachach. Ucierpiała jedna osoba

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPSP Rawa Mazowiecka
komentarzy

6 zastępów straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Pachy w gminie Biała Rawska. Wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie było jednak potrzebne. 

Informacja o pożarze domu trafiła do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej w minioną niedzielę (5.04) o godzinie 18:08. Na miejsce natychmiast zadysponowano pomoc. 
— Gdy strażacy dotarli na miejsce zobaczyli silne zadymienie. Palił się budynek jednorodzinny kryty eternitem. Jedna osoba była poszkodowana, ale już znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego – mówi mł. bryg. Konrad Krupa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Działania straży pożarnej polegały na odnalezieniu źródła pożaru, okazało się, że pali się pomieszczenie kuchenne wraz z meblami. Strażacy ugasili płomienie, przewietrzyli pomieszczenia oraz sprawdzili cały budynek przy użyciu kamery termowizyjnej. 

Początkowo sądzono, że obrażenia osoby poszkodowanej będą na tyle poważne, że na miejsce wezwane zostało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednak została ona przewieziona do szpitala przez karetkę. 

W akcji udział wzięły trzy zastępy JRG z PSP w Rawie Mazowieckiej, w tym podnośnik, 2 zastępy z OSP KSRG Biała Rawska, OSP KSRG Chodnów oraz policja. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz