Pożar pociągu w okolicach Białej Rawskiej. Przez trzy godziny zablokowana była Centralna Magistrala Kolejowa…

erawaPowiat
komentarzy

Do wyjątkowo groźnie wyglądającego pożaru doszło dziś na torach Centralnej Magistrali Kolejowej w okolicach Białej Rawskiej. W płomieniach stanął jeden z wagonów, które jechały z Warszawy do Idzikowic. Na szczęście skład był prowadzony do naprawy, co sprawiło, iż w środku nie przebywali pasażerowie. Utrudnienia na torach potrwały 3 godziny.

Zgłoszenie o nietypowym pożarze do strażaków dotarło tuż przed godziną 13.00. Na początek o pożarze ratowników zawiadomił przypadkowy świadek, chwilę później na straż dzwoniły służby PKP. Na szczęście od razu pojawiła się informacja o tym, iż płonący wagon jedzie pusty. To choć trochę uspokoiło strażaków.
– To był tak zwany skład techniczny. Wagony prowadzone były z Warszawy do Idzikowic w celu remontu. To była dla nas bardzo ważna informacja, gdyż wiedzieliśmy, iż najprawdopodobniej nie będziemy mieli osób poszkodowanych – mówi brygadier Krzysztof Czernek, zastępca komendanta PSP Rawa Mazowiecka.

Po trzech godzinach akcji gaśniczej i dokładnym dogaszeniu wnętrza pociągu, maszyna ruszyła w dalszą podróż. Na szczęście konstrukcja wagonu pozwalała na podpięcie go do lokomotywy.
– Wagon objęty pożarem dał się podpiąć do składu i mógł o własnych siłach, przy pomocy lokomotywy odjechać – dodaje brygadier Czernek.

W akcji w okolicach Białej Rawskiej udział brało 26 strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz