Pożar restauracji pod Rawą Mazowiecką. Akcja gaśnicza trwała około 7 godzin

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Pożar drewnianego budynku restauracji w miejscowości Wałowice gasili strażacy z całego powiatu rawskiego. Nie jest znana przyczyna tragedii. 

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali dziś (6.12) chwilę przed godziną 5:00 rano. Początkowo mówiło się jedynie o zadymieniu na poddaszu. Jednak ogień szybko rozprzestrzenił się w całym budynku. 
– Gdy dojechaliśmy na miejsce, cała powierzchnia poddasza była objęta pożarem. Działania utrudniało bardzo duże zadymienie oraz niska temperatura. Wewnątrz budynku znajdował się jego właściciel, ale na szczęście wyszedł z niego o własnych siłach – relacjonował na miejscu akcji kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Strażacy musieli wyłamać zamkniętą bramę i dopiero przystąpić do działań, początkowo woda wlewana była oknami, ratownicy nie mogli wejść do środka z uwagi na zbyt duże ryzyko zawalenia się budynku. Cały obiekt, łącznie ze stropami wykonany był z drewna. 
– Dopiero później, korzystając z podnośnika, strażacy sukcesywnie rozbierali dach, co umożliwiło lepszy dostęp i podanie kilku prądów wody – dodał kpt. Krupa. 

Do akcji zadysponowano aż 9 zastępów straży pożarnej, 3 z JRG Rawa Mazowiecka, w tym podnośnik, OSP: Kurzeszyn, Rawa Mazowiecka (2 zastępy), Konopnica, Wilkowice, Cielądz. Na miejscu działały również 2 zastępy operacyjne z PSP w Rawie. Ze względu na bardzo duże zużycie wody do pomocy wezwano także cysternę z JRG w Tomaszowie Mazowieckim. 

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz dalsze działania prowadzi straż pożarna oraz policja. 
Więcej zdjęć z miejsca pożaru znajdziecie tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz