Pożar starej gorzelni w Babsku. Do akcji ruszyli strażacy

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Ponad 70% budynku objętych ogniem. Nocny pożar postawił na nogi służby mundurowe.

Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę (3.06-4.06) w miejscowości Babsk w gminie Biała Rawska. Na miejsce natychmiast zostali wezwani strażacy.
– Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze dużego pustostanu, starej gorzelni w miejscowości Babsk. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że faktycznie pali się budynek, który objęty jest ogniem w około 70%. Ogień wyszedł już na dach – relacjonował w trakcie prowadzonych działań st. kpt. Łukasz Bator z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, dowódca akcji.

Zadysponowani na miejsce strażacy gasili pożar podając prądy wody z zewnątrz i z góry, przy pomocy podnośnika. Działania utrudnione były ze względu na brak dostępu do wody, zastępy zmuszone były pobierać ją z pobliskiego stawu.
– Z informacji uzyskanych od właściciela dowiedzieliśmy się, że wewnątrz nie ma prawa nikt przebywać. Aczkolwiek jest to pustostan i nigdy nie możemy wykluczyć, iż nikogo tam nie ma. Wstępne przeszukanie nie ujawniło żadnych osób wewnątrz – informował st. kpt. Łukasz Bator.

W akcji udział wzięli strażacy z JRG Rawa Mazowiecka, KSRG OSP Biała Rawska, KSRG OSP Chodnów, KSRG OSP Kurzeszyn, OSP Babsk, OSP Konopnica, a także policja i pogotowie energetyczne.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz