Pożar w Zofianowie w powiecie rawskim. Pomieszczenie mieszkalne prawdopodobnie zajęło się od elektrycznej farelki…

erawaPowiat
komentarzy

Do groźnego pożaru doszło wczoraj wieczorem (10.10) w miejscowości Zofianów w gminie Biała Rawska. Około godziny 21:00 wybuchł pożar budynku mieszkalno-gospodarczego. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, iż ratownicy nie do końca wiedzieli, czy w objętym pożarem obiekcie nie przebywają ludzie.

Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, iż mieszkalno-gospodarczy budynek na szczęście stał pusty. Tuż po rozpoznaniu sytuacji okazało się, iż zarzewie ognia można zlokalizować w mieszkalnym pomieszczeniu całego kompleksu budynków.
-Z poddasza wydobywał się dym. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się pomieszczenie i w obronie, na pozostałą część obiektu – mówi Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej.

Straż Pożarna po ugaszeniu płomieni zajęła się oddymianiem pomieszczeń i oceną strat. Spaleniu uległo pomieszczenie, instalacja elektryczna, meble, sprzęt RTV oraz opony samochodowe znajdujące się wewnątrz. Całość strat została oszacowana na 20 tysięcy złotych. Jednak mimo szybkiej akcji gaśniczej udało się uratować mienie warte około 300 tysięcy.

Do akcji trwającej ponad 2,5 godziny zadysponowano dwa zastępy z Rawy Mazowieckiej oraz OSP z Białej Rawskiej i Kurzeszyna. Na miejscu nie mogło również zabraknąć Policji. Jak wstępnie ustalili strażacy, przyczyną pożaru mogła być elektryczna farelka, którą podgrzewano pomieszczenie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz